Старовинні новорічні листівки своїми руками

Старовинні новорічні листівки своїми руками
Новорічні листівки давно стали звичною річчю, і важко уявити, що вони мають довгу історію. Їх прабатьком вважаються стародавні гравюри з християнськими релігійними мотивами, які продавалися священиками в переддень Різдва. Такі гравюри коштували дуже дорого, і через багато років їх стали малювати на папері. Пізніше на листівках стали робити малюнки не лише на релігійні теми.
Сьогодні зробити новорічну листівку, стилізовану під старовинну, досить просто. Перш за все, необхідно вибрати зображення, яке ви хотіли б помістити на лицьовій стороні. Для цього перегляньте фотографії старовинних листівок в інтернеті, спеціалізованих книгах або навіть на обгортках деяких шоколадних цукерок. Допоможуть також старі настінні або відривні календарі, які можуть зберегтися у ваших бабусь або мам.

Після вибору зображення ви можете діяти двома способами. По-перше, просто роздрукувати малюнок потрібного формату на кольоровому принтері. По-друге, перемалювати його самостійно, якщо у вас є художні здібності. Ви також можете самостійно придумати сюжет і намалювати його, дотримуючись стиль зображень на старовинних листівках. Для малювання краще використовувати пастель, кольорові олівці, воскові або звичайні кольорові олівці. Тоді фарби вийдуть не такими яскравими, що підкреслить ефект старовини.

Зістарити роздрукований малюнок можна кількома способами. Якщо на ньому переважають світлі відтінки, вам допоможе простий міцний чай або каву. Потрібно просто на деякий час занурити в нього малюнок, а потім як слід просушити. Після процедури папір стемніє і стане жорсткою.

Також зробити зістарений вигляд листівки можна за допомогою зазвичай вологої ганчірочки або гумки. Просто потріть всю поверхню малюнка або окремі зони, щоб фарби перестали бути яскравими і насиченими

Після перерахованих дій можна нанести на малюнок спеціальний прозорий склад, який тріскається після висихання, або обклеїти краю патинированным золотом або сріблом золото або срібло. Для цього нанесіть на папір невелику кількість прозорого клею, потім прикладіть лист патини, а після того, як клей висохне, відірвіть надлишки і потріть патину пензлем. Предмети, декоровані у такий спосіб, виглядають дуже ефектно.
Тепер підготуйте лист картону, який стане основою для вашої листівки. Бажано, щоб він був бежевого кольору, щоб здавалося, що стара листівка. Розмір аркуша повинен бути таким, щоб складений навпіл він був на три-п'ять сантиметрів більше вашого малюнка. Це потрібно, щоб прикрити нерівні краї зображення за допомогою рамки.

Підготуйте прямокутну рамку з кольорового картону. Краще, щоб її колір не був яскравим. Рамку можна зістарити або прикрасити самостійно, зобразивши на ній новорічний орнамент з ялинок, подарунків або сніжинок. Периметр зовнішньої межі рамки повинен збігатися з розмірами майбутньої лицьового боку картонного основи листівки. Її внутрішній периметр повинен бути на півсантиметра менше розмірів вашого малюнка, щоб можна було закрити його краю. Слідкуйте за тим, щоб рамка виготовлена не перекривала саме зображення.

Візьміть картонна основа, знайдіть його центр і акуратно приклейте туди ваш малюнок. Стежте, щоб зображення не кривилось і не морщилося. Після цього приклейте рамку так, щоб вона закрила неакуратні краю малюнка, а її зовнішні межі збіглися з картонним підставою. Прикрасьте листівку блискітками або підфарбованою манкою і підпишіть її. Для цього можна використовувати чорнильне перо чи туш, або приклеїти всередину листівки рядки з надрукованим текстом, щоб було схоже на старі телеграми.Увага, тільки СЬОГОДНІ!