Гості на порозі: рецепт шарлотки

Гості на порозі: рецепт шарлотки
Яблучний пиріг або шарлотку готували домогосподарки ще в XIX столітті. Вона прийшла з Франції, правда вихідний варіант припускав рецептуру, відмінну від тієї, за якою готують зараз. В ній не було розпушувача. Замість нього використовувалось 3-4 яєчних білка, збитих в круту піну.

Помийте, очистіть від серцевини і наріжте 1 кг яблук. Збризніть декількома краплями лимонного соку, щоб фрукти не потемніли. Додайте до них 200 г цукру. При бажанні можна використовувати коричневий цукор. У нього менше солодкість і вище вміст мінеральних речовин.

Просійте 150 г муки у миску. Кухарі рекомендують використовувати борошно з сильною клейковиною, яка підвищує сполучні властивості всіх інших інгредієнтів. Можна взяти в рівних пропорціях борошно з твердих сортів пшениці і вівсяну - цей варіант хороший для тих, хто намагається вести здоровий спосіб життя і стежить за фігурою.

Розтопіть 100 г вершкового масла. В крайньому випадку замініть його маргарином. Але такі заміни не завжди адекватні, так як в сучасних маргаринах дуже низька питома вага жиру, зате високий - хімічних добавок, наприклад, емульгаторів. Їх присутність в тесті досить часто негативно позначається на якості готових виробів.


Додайте масло в миску з борошном, ретельно розітріть, вбийте 4 яйця. На даній стадії краще працювати міксером, тому що непромес тесту для шарлотки призведе до наявності грудочок. Погасіть 0,5 ст.л. соди такою ж кількістю лимонного соку. Раніше для цих цілей використовувався оцет, але сучасні дієтологи не рекомендують використовувати його в якості однієї із складових частин розпушувача. Влийте погашену соду в тісто, ще раз розмішайте і додайте нарізані яблука.

Змастіть форму для шарлотки шматочком вершкового масла. Посипте її панірувальними сухарями. Викладайте майбутній пиріг таким чином, щоб він на 3-5 см. не доходив до країв форми. При випічці шарлотка підніметься.

Подавайте її, коли охолоне. При бажанні можна посипати цукровою пудрою.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!