Бікрам-йога: лікувальна катування спекою

Бікрам-йога: лікувальна катування спекою
Бікрам-йога - одна з найпопулярніших оздоровчих методик, що з'явилася в Індії на початку 70-х і названа на честь свого творця. При розробці принципів гарячої йога Бікрам Чоудхурі спирався на те, що стародавні йоги проводили свої заняття в умовах високої температури і вологості.
Основний принцип бікрам-йоги базується на тому, що м'язи тіла при підвищенні температури навколишнього повітря сильно розслабляються. Завдяки цьому значно підвищується ефективність занять і знижується ризик травм.

Гаряча йога сприяє прискоренню обміну речовин, виведенню шлаків, поліпшення гнучкості тіла, зміцнення зв'язок і м'язів, розслабленню і підготовку людини до значних фізичних навантажень. Показана бікрам-йога при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, дихальних шляхів, варикозному розширенні вен і т.д. Крім цього, під час занять гарячої йогою дуже добре спалюються жири, що сприяє швидкому схудненню.

Перед початком занять термо-йогою рекомендується не їсти протягом 2 годин. Зате пити до, під час і після тренування просто необхідно, щоб не було зневоднення.

Проводиться бікрам-йога в сильно розігрітому приміщенні. З-за високої температури кров починає активно циркулювати, виводячи продукти метаболізму і насичує клітини киснем. Тому розігрівати м'язи перед початком вправ не потрібно. Багато складні пози в умовах сильної спеки даються набагато легше, ніж при звичайній температурі.
Для тих, хто тільки починає навчатися бікрам-йоги, температурний режим обмежений 37-40 градусами, щоб вони фізично і психологічно підготувалися до занять у більш спекотною обстановці. Починаються заняття з декількох хвилин спокою, щоб тіло звикло до підвищеної температури і настроївся на виконання асан.

26 асан для термо-йоги запозичені з курсу хатха-йоги. Виконуються вони в строго визначеному порядку, тому що кожна попередня асана готує тіло для наступної. Інший неодмінний елемент гарячої йоги - дихальна гімнастика. Триває заняття близько півтора годин.

Однак при всіх плюсах, бікрам-йога має і свої мінуси. По-перше, вона підходить далеко не всім. Для людей із захворюваннями серцево-судинної системи і легень гаряча йога небезпечна, а тим, хто погано переносить спеку, вона може видатися справжньою мукою. Протипоказана бікрам-йога і вагітним.Увага, тільки СЬОГОДНІ!