Як не можна займатися йогою

Як не можна займатися йогою
Йога - саме древнє вчення про тіло людини, про силу його духу і про можливості душі. Йога гармонійно розвиває особистість, вона дає досягти нових фізичних можливостей. Йога практично не має протипоказань, але займатися нею треба за правилами.

Зараз відбувається небувалий сплеск інтересу до йоги. Пересытившись новинками спорту та фітнесу, люди стали повертатися до витоків. Йога відповідає всім потребам сучасності: вона розвиває фізичні можливості людини, наводить думки в порядок, виліковує від хвороб. Ця практика доступна практично всім людям, незалежно від віку та віросповідання.


Займатися йогою можна у фітнес-клубі або в спеціальному центрі. У центрах йоги заняття глибше охоплюють саму суть вчення, більше часу віддано духовним практикам і медитації. У фітнес-клубах йога викладається в більш спортивній манері. При виборі центру йоги зверніть увагу на відгуки відвідувачів. Іноді за такими вивісками ховається якась секта, і всі заняття ведуться за принципом «прочищення мізків». Педагоги починають просити вас відмовитися від зручностей цивілізації, стати вегетаріанцем, провести життя в медитації для наближення до просвітління. З таких центрів краще йти, щоб не стати жертвою зомбування. Йога зовсім не вчить відмовлятися від мирського життя. Це дано лише обраним.

Для занять йогою є деякі обмеження по здоров'ю. При різних захворюваннях можна виконувати ті чи інші асани. Наприклад, при проблемах з хребтом не можна робити перевернуті асани. Вагітним жінкам протипоказані скруты, стійки на голові, все асани на животі. Є обмеження при виконанні асан під час менструації. Якщо у вас підвищена температура, то заняття краще відкласти. А ось закладеність носа, біль у горлі йога допоможе вилікувати. Дитяча йога носить ігровий характер. Дитина виконує асани з назвою тварин або квітів.

Заняття йогою можна проводити в ранковий або вечірній час. В залежності від часу доби виконуються і різні асани. Одні повинні зарядити енергією, інші налаштувати на спокійний сон. За 2 години до початку занять не приймають їжу. Після йоги можна перекусити зеленим салатом і випити води.Увага, тільки СЬОГОДНІ!