Як сісти швидко на шпагат

Як сісти швидко на шпагат
Сісти на шпагат, вразивши своєю гнучкістю не тільки друзів, але й себе - це мета, цілком гідна зусиль, які доведеться затратити на її реалізацію. Розтягнутися настільки, щоб шпагат став реальністю, може кожна людина, просто всім потрібно на це різну кількість часу. Хтось готовий тренуватися щодня, а хтось розтягується раз на кілька днів, тому не дивно, що у одних людей прогрес надто повільний, а інші на диво швидко освоюють шпагат.
Якщо ви в минулому займалися спортом і розтяжкою, то вам, швидше за все, буде не так вже й складно. Хороша фізична форма, якою володіли ваші суглоби і зв'язки в минулому, швидко відновиться. Але поспішати все одно не слід. Надто кваплива розтяжка чревата травмами. Запам'ятайте: не можна тягнутися через біль.

Для того щоб сісти на шпагат максимально швидко, потрібно займатися щодня, вранці і ввечері. Вранці бажано приділяти вправам час приблизно між 7 і 9 годинами. В цей час зв'язки і м'язи складно тягнуться, але прогрес від таких занять набагато значніший. Увечері обов'язково зробіть вправи ще раз.

Найефективнішою є статична розтяжка. Це повільний рух до тих пір, поки ви не відчуєте відчуття, що межує з болем. Перебувайте в цьому положенні якомога довше, не менш 15 секунд. Оптимальний час - 1 хвилина. Такий вид вправ дуже ефективний, і він не дасть вам отримати травму. Якщо ви в хорошій фізичній формі, то можете спробувати трохи тягнутися із статичного положення. Робіть руху вперед з дуже невеликою амплітудою.

Перед тим як почати робити розтяжку, виконайте розминку. Кілька присідань, махів ногами або біг на місці відмінно підійдуть для розігріву м'язів ніг, які і є важливими для шпагату. Можете також розтягуватися після гарячої ванни або масажу - тіло розслабиться, ефект від занять буде набагато вище.


Перша вправа - встаньте на одну ногу, а другу підніміть якомога вище. Спочатку буде погано виходити, але з часом робити це буде все простіше. Потім покладіть ногу на стіл або підвіконня. Важливо, щоб вона була розташована паралельно підлозі. Тепер нахиляйтеся всім тілом вперед і вниз, до тієї нозі, яка є опорною. Перший час буде важко і боляче, але надалі ви зможете торкнутися ноги грудьми. Наступна вправа: пробуйте сісти на шпагат. Опускайтеся настільки низько, наскільки це можливо для вас. Пробуйте обидва види шпагатів: і поздовжній, і поперечний. Не допускайте болю. З часом відстань до підлоги зменшиться, а потім і зовсім зникне - ви зможете сісти на шпагат!

Є одна методика, що дозволяє розтягнутися досить швидко, але потрібно бути уважним, щоб не отримати травму. Візьміть стопку книг тієї висоти, якої не вистачає вам до шпагату, і підкладіть їх під себе. Прибирайте книги по одній, кожен день намагайтеся розтягуватися на одну книгу. Це вийде не у всіх, а тільки у тих, хто вже перебуває в хорошій формі і має непогану розтяжку.

У шпагату є й протипоказання. Вам не варто поки намагатися це зробити, якщо ви маєте проблеми з хребтом, недавно перенесли травми, пов'язані з розтягуванням м'язів, у вас тріщини або удари суглобів і кісток ніг і тазової частини. Не можна намагатися сісти на шпагат при високому артеріальному тиску. Якщо ви під час тренування почуваєтесь погано чи відчуваєте неприємні відчуття, негайно припиняйте заняття.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!