Як навчитися робити сальто назад

Як навчитися робити сальто назад
Заняття акробатикою останнім часом стають все більш популярними. Це вид спорту дуже видовищний, розвиває гнучкість і тренує практично всі групи м'язів.
Один з основних елементів акробатики - сальто (в перекладі з італійської - стрибок). Це обертальний рух на триста шістдесят і більше градусів з місця через голову на ноги. Ті, хто вже освоїв ази, зміцнив м'язи і зв'язки ніг, можуть навчитися робити сальто назад.

Вчіться робити сальто в спеціальному приміщенні з батутом або на матах. Домовтеся з ким-небудь, хто теж займається спортом, щоб вас підстрахували під час навчання.


Спочатку добре розімніть, розігрійте м'язи. Зробіть кілька перекидів вперед і назад. Доведіть це вміння до автоматизму, щоб, виконуючи сальто назад, ваше тіло відчувало, що просто перекидається. Разучите підготовчі вправи на приземлення. Стрибайте вгору, трохи присівши, розпрямляйте повністю тіло і витягайте руки вперед. Потім пробуйте виконувати стрибки вгору з угрупованням: після поштовху ногами притисніть коліна ближче до плечей, а при приземленні опускайте ноги. Після цього займіть вихідне положення: злегка пригнувшись, зігніть ноги в колінах, трохи відведіть опущені руки назад. Відштовхніться з силою від підлоги, одночасно зробіть потужний мах руками вгору (це основний рух в сальто назад). Після поштовху ногами випрямтеся з піднятими руками.

Згрупуйтеся: зігнуті ноги притисніть до тіла, притримуючи їх руками. Чи не закривайте очі, контролюйте положення тіла в просторі. Дивіться на точку прямо по центру від себе, під час обороту рагруппіруйтесь, знайдіть поглядом підлогу. Відіжміть ноги від грудей, злегка зігніть їх, приземляйтеся на носки. Зберігайте рівновагу. Правильно зміщайте центр ваги і використовуйте вміння групуватися (як в перекидах). Намагайтеся відштовхнутися якомога сильніше і вище, відразу ж починайте перерозподілятися, закидаючи голову і притискаючи ноги до себе.

Пам'ятайте, що впевненість приходитиме кожною новою спробою. Вчіться робити сальто назад і показуйте свої досягнення друзям.Увага, тільки СЬОГОДНІ!