Чим втамувати спрагу в спортзалі

Чим втамувати спрагу в спортзалі
Під час інтенсивних тренувань обов'язково необхідно пити. Займаючись в спортзалі, ви втрачаєте багато рідини з потом, і дегідратація абсолютно не йде на користь організму. Тренуватися стає важче вже при двопроцентному зневодненні, рухи стають більш млявими і слабкими, і ефективність занять знижується.

Вам може навіть не хитається пити, але треба пам'ятати, що інтенсивне навантаження пригнічує нормальну роботу рецепторів спраги в шлунково-кишковому тракті і в глотці. Та й з віком ці рецептори працюють все менш активно. Отже не орієнтуйтеся на свої відчуття.

Лікарі та спортивні тренери рекомендують пити просту питну або негазовану мінеральну воду, особливо під час аеробних вправ. Багато пити не треба. Перед тим як почати тренування, випийте склянку води, а під час самих занять відпиває потроху кожні п'ятнадцять - двадцять хвилин.

Якщо ваша тренування триває більше години, рекомендується пити не просто воду, а спеціальні спортивні напої. Особливо це рекомендується при анаеробних навантаженнях і силових вправах. У якийсь момент ви можете відчути сильну втому м'язів. Це пов'язано з тим, що падає рівень глікогену. Тому тим, хто займається дуже інтенсивно, необхідно поповнення запахів глюкози в організмі. Спортивні калорійні напої спеціально розроблені для цих потреб. В організм з ними повинно надходити не більше 60 грамів вуглеводів протягом години. Більше цієї кількості організм не зможе засвоїти, і при перенасиченості вуглеводами ефективність тренування також зможе знизитися. Крім глюкози, спортивні напої для тренувань містять солі, запас яких також необхідно заповнювати.
Пийте ці напої невеликими порціями, з інтервалом в 10 хвилин. Крім води і спортивних напоїв ви можете пити соки і морси.

Не пийте покупні соки. Навіть найдорожчі з них. Запевняють у своїй стовідсоткової натуральності, вони є концентратами, розведеними водою. В них багато цукру, тому вони абсолютно некорисні. Пити можна тільки натуральні свіжовичавлені соки, як фруктові, так і овочеві. Найкраще - цитрусові, особливо апельсиновий, розведений водою в пропорції один до одного. Морси теж пийте власного виготовлення, без додавання цукру.

Не варто під час занять спортом пити молоко, кефір та йогурти. І, природно, не треба пити газовані лимонади.Увага, тільки СЬОГОДНІ!