Спортивні тренування під час вагітності

Спортивні тренування під час вагітності
Правильно підібрана фізичне навантаження піде майбутній мамі тільки на користь. Заняття спортом полегшують перебіг вагітності, покращують самопочуття і готують організм до пологів. Але обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, враховуйте триместр і визначте свій реальний рівень фізичної підготовки, щоб правильно скласти програму занять.
В деяких випадках заняття спортом доведеться відкласти на післяпологовий період. Не варто давати організму підвищені фізичні навантаження, якщо у вас вже коли-небудь були передчасні пологи або викидень, підвищений тиск, підвищений тонус матки, бронхіальна астма. У разі будь-яких проблем зі здоров'ям, спочатку обов'язково поговоріть з лікарем.

Якщо все добре, самопочуття в нормі, приступайте до тренувань. Якщо до вагітності ви особливо не займалися спортом, починайте з найлегших вправ: спеціальна гімнастика для вагітних, початковий рівень йоги, пілатеса або заняття в басейні - прекрасний старт. Спочатку тривалість тренування не повинна перевищувати 30 хвилин, поступово можна доводити час до однієї години.

Більш підготовленим мамам можна займатися і всіма перерахованими вище видами навантаження, і силовими, і аеробними вправами.

Врахуйте, що в першому триместрі навантаження має бути мінімальною. А другий триместр - саме час для більш активних занять. У будь-якому випадку уникайте різких рухів, больових відчуттів, почастішання пульсу більш, ніж на 10-15%, і сильною розтяжки. Рухайтеся плавно і з задоволенням, відчуваючи кожну опрацьовуємо м'язи і зв'язки.

Уважно стежте за станом організму і пульсом, не допускайте перенапруження і при щонайменших ознаках погіршення самопочуття знизьте темп або зовсім припиніть тренування. Займайтеся в добре провітреному приміщенні, але уникайте протягів, переохолодження і прямого попадання потоку повітря з кондиціонера. Свіже повітря необхідний організму для правильної роботи, а ось застуди ні до чого. Але й перегрів теж шкідливий, тому не одягайтеся занадто тепло.
Вибирайте зручну м'яку одяг з бавовни і якісне взуття, відповідну виду заняття. Приблизно за годину до тренування з'їжте банан, яблуко, мюслі і йогурт. Під час тренування обов'язково пийте воду при перших відчуттях спраги. Після тренування порадуйте організм фруктами або свіжовичавленим соком.

Показником правильно складеної і якісно виконуваної програми стануть поліпшення загального стану, зменшення набряків і проявів токсикозу, поява додаткових сил.

Дуже важливо тренуватися регулярно, як мінімум, 3 рази на тиждень. Інакше після тривалої перерви організм щоразу буде відчувати стрес або не отримувати правильну навантаження (якщо працювати в занадто щадному режимі).Увага, тільки СЬОГОДНІ!