Вправи на скакалці

Вправи на скакалці
Хто б міг подумати, що класичний тренажер радянської шкільної фізкультури стане так затребуваний в нашому столітті. Тримайтеся, модниці і активісти фітнесу, - скакалка знову популярна. Навіть чоловіки з цікавістю поглядають не цей нехитрий предмет, натхненні вражаючими результатами втрати ваги.

Стрибаючи через скакалку, можна накачати одночасно м'язи рук, плечей, ніг, сідниць і навіть черевного преса. Стрибки розвивають дихальний апарат, поставу, гнучкість, координацію і почуття ритму (спробуйте пострибати в середньому темпі, одночасно перехрещуючи руки).

Скакалка - ідеальна розминка перед силовий тренуванням, а можна займатися де і коли завгодно. Спеціальних навичок не потрібно, потрібно лише вибрати тренажер по зростанню і правильно екіпіруватися.

Пластикова скакалка рухається швидше, оскільки повітря ріже легше. Але скакалка з натуральних матеріалів не буде боляче бити по ногах, коли ви випадково зіб'єтеся з ритму. Врахуйте, перший час тренувань таке буде досить часто. Сьогодні у продажу можна знайти електронні скакалки з вбудованим лічильником калорій, швидкісні скакалки і навіть обтяжені моделі.

Стрибати бажано на дерев'яній підлозі, ковроліні або пластику. Будьте обережні, стрибаючи на бетоні. А вправи на кахлі заборонені! Обов'язково надягайте кросівки і при стрибку спирайтеся на всю стопу. Стрибаючи на носочках, ви ризикуєте пошкодити м'язи гомілки. Пам'ятайте, на носочки можна тільки приземлятися!

Скакалка повинна бути підібрана точно по вашому зростанню. Складіть тренажер вдвічі (можна навіть встати ногами), тримаючи ручки в своїх руках. Тепер витягніть руки - скакалка повинна стосуватися тільки підлоги, але не лежати на ньому.

У стрибках через скакалку головне прийняти правильну позу. Руки притисніть до боків, спина пряма, ноги пружинять при приземленні і підйомі. Стрибати можна на двох ногах, на одній, вперед, назад і зі скрученою скакалкою. Відмовтеся від стрибків, якщо у вас проблеми з суглобами і колінними чашечками.Тренуватися потрібно кожен день, хоча б на п'ять хвилин. Якщо на перших порах вам дуже важко, думайте про те, що стрибки через скакалку за годину спалюють майже 1000 ккал.

Отже, вправи зі скакалкою. Почніть з простого. Робіть стрибки, обертаючи скакалку вперед. Не забудьте - приземлятися треба на носочки. Одне підстрибування - один оберт скакалки. Потім повторіть цей рух, обертаючи скакалку назад. Тепер стрибайте як можна вище і під час підскоку намагайтеся скакалку пропустити під собою два або навіть три рази.


Тепер стрибайте на одній нозі і міняйте ноги в стрибку: новий оборот - нова нога. Ускладните це вправа - намагайтеся коліна підтягувати як можна ближче до грудей. Якщо все вийшло, переходите до подвійних стрибків: на один оберт скакалки припадають два стрибка. Темп виконання вправи повільний, контролюйте дихання.

Після цього спробуйте стрибки з боку в бік і вперед і назад. Ускладнений варіант: приземляючись, розставляй широко ноги, в наступному стрибку ноги з'єднайте.

Не хапайтеся відразу за весь комплекс, почніть з простих вправ. Якщо на наступний день відчуваєте сильний біль в ногах, не кидайте тренування, просто зменшіть навантаження.Увага, тільки СЬОГОДНІ!