Як підібрати лижі

Як підібрати лижі
Лижі - це циклічний вид спорту. Катаючись на лижах, ми величезну кількість раз повторюємо однакові рухи, напружуючи м'язи стегон, сідниць, спини і грудей. В результаті рівномірності вдихів і видихів в організм надходить необхідна кількість кисню, покращує роботу серцево-судинної і дихальної систем. Такий вид вправ іменується аеробної навантаженням. Вона допомагає позбутися від зайвих сантиметрів і потримати м'язи в тонусі. Щоб досягти потрібного ефекту, слід правильно підібрати лижі.
На вибір лиж впливає стиль катання - традиційний (класичний, коли лижі переміщаються паралельно один одному) і коньковий (вільний, коли людина відштовхується від сніжної поверхні внутрішньою стороною лижі). Конькові лижі коротше класичних, у них більш тупий носок, а центр ваги зміщений вперед. Лижі для класичного ходу мають більш гострий і довгий носок. Однак зараз компаніями-виробниками розроблені навіть універсальні лижі для двох стилів.

У правильно підібраних класичних лиж, поставлених перпендикулярно підлозі, шкарпетки доходять до середини долоні піднятою вгору руки. Конькову повинні бути коротше на 10 див.

Конькові лижі відрізняються підвищеною жорсткістю. Класичні лижі бувають трьох ступенів жорсткості для різних типів снігу і цілей. Тим, хто купує лижі заради задоволення, підійде мала і середня жорсткість. Дитячі лижі обов'язково повинні бути м'якими - так дитина навчиться їхати, відштовхуючись. Не варто купувати дитячі лижі «на виріст», адже довші лижі мають велику жорсткість, і дитина просто «не впорається з керуванням».В даний час практично припинено випуск дерев'яних лиж. У більшості випадків ковзна поверхня робиться із пластику (високомолекулярного поліетилену з якимись добавками). Аматорські лижі відрізняються від професійних тим, що вони важче, простіше по конструкції і дешевше. Є ще туристичні лижі і лижі «бек-кантрі». Туристичні можуть використовуватися навіть для тривалих екстремальних походів. На їх ковзної поверхні зроблені спеціальні насічки, замінюють мастило, які допомагають при поштовху. «Бек-кантрі» - особливі лижі, широкі і міцні, з металевими кантами. Вони можуть бути з насічками і без них. Це лижі для самих складних походів, в тому числі по твердому насту, - зносостійкі і, як відзначають фахівці, експертні в класі туристичних лиж.Увага, тільки СЬОГОДНІ!