Як навчитись плавати

Як навчитись плавати
Невміння плавати коштувало життя багатьом людям. Чимало й тих, хто в теплу пору року із заздрістю дивиться на купальників, в кращому випадку наважуючись заходити на мілководді. При цьому страх потрапити на глибоке місце отруює всю радість від зустрічі з водою.
Вчитися плавати на мілководді або в басейні. Для цього не обов'язково потрібен інструктор, але все-таки краще, якщо поряд з вами людина, що вміє добре плавати. Дивлячись на нього, ви зможете підглянути правильне виконання рухів.

Для початку вам слід просто звикнути до води, це дуже важливо. Зайдіть у воду і присядьте навпочіпки, глибину вибирайте так, щоб ви, присівши, занурилися по горло. Відчуйте, наскільки ви стали легше. Спробуйте опиратися об дно тільки кінчиками пальців. Тепер пориньте ще трохи глибше, нехай вода закриє підборіддя і майже дійде до ваших губ. Навчіться не боятися води, відчуйте, як вона вас тримає. Запам'ятайте дуже важливий момент: чим глибше ви занурені у воду, тим легше вам триматися на її поверхні. Необхідно побороти бажання якомога сильніше підніматися над водою - навпаки, нехай вода закриває підборіддя, це допоможе вам швидко навчитися плавати.

Перебуваючи в цьому положенні, розведіть руки в сторони. Спробуйте рухати ними вниз, відштовхуючи долонями воду - ви відчуєте, як при цьому русі трохи підводитеся. Коли піднімаєте руки, стискайте долоні або повертайте їх боком, щоб зменшити опір воді. Спробуйте рухати руками досить швидко - ваше завдання полягає в тому, щоб зависнути у воді, не торкаючись дна ногами. Не метушіться і не поспішайте, звертайте увагу на плавність і гармонійність рухів. Важливо, щоб вода як і раніше закривала ваш підборіддя - просто злегка підтягніть ноги і тримайте себе в плаваючому положенні рухами рук. Відчуйте, як ви штовхаєте воду долонями вниз, після чого руки, майже без опору, піднімаються вгору. Відведіть цього вправі досить багато часу. Коли ви зрозумієте, що можете триматися на воді, лише злегка ворушачи руками, вправу можна вважати виконаним.

Тепер спробуйте, залишаючись в положенні навпочіпки, робити руками гребковые руху під водою. Руки не показуються над поверхнею - просто витягніть їх вперед і зробіть одночасний гребок обома руками назад. При цьому ви злегка просунетеся вперед. Якщо ви трохи змініть напрямок гребків так, щоб руки йшли не прямо назад, а злегка вниз, то почнете просуватися вперед короткими стрибками. Відпрацюйте таке пересування.
Наступна вправа полягає в тому, щоб відштовхнутися ногами від дна, проплисти по інерції деяку відстань і знову встати на ноги. Роблячи поштовх ногами, одночасно витягайте руки вперед. Зверніть увагу на плавність руху: поштовх, руки одночасно йдуть вперед, потім ви підтягуєте ноги і знову опускаєтеся навпочіпки. Освоївши вправу, починайте підключати гребки руками: поштовх, руки витягуються вперед, потім разом йдуть назад, роблячи гребок. Ноги підтягуються, ви знову опускаєтеся навпочіпки.

Чергове вправа полягає в тому, що ви, відштовхнувшись ногами і зробивши гребок руками, не підтягуєте ноги, а знову витягує руки і робите новий гребок, потім ще один і ще... Пальці ніг при цьому просто торкаються дна. Звертайте увагу на те, щоб підборіддя було у воді, це важливо! Ця вправа навчить вас плисти «полубрасом» - ви будете пересуватися тільки за рахунок гребків рук.

Для повноцінного браса необхідно підключити ноги, це і буде наступне вправу. Ви бачили, як плаває жаба? Рух ніг повинно бути таким же, як у неї - парний сильний поштовх. Виконуючи цю вправу, важливо вловити правильний ритм: поштовх ногами, при цьому руки одночасно йдуть вперед під самою поверхнею води, в кінці руху кисті рук злегка показуються над водою. Потім руки роблять гребок назад, а ноги в цей момент підтискають. І знову - руки вперед, ноги одночасно роблять толчковое рух. При цьому ноги повинні йти не строго назад, а злегка розлучатися в сторони, десь на 50-60 див Коли поджимаете ноги, зводимо їх разом. За рахунок зведення ніг разом (так стискають циркуль) ви отримаєте додатковий імпульс руху вперед. Коли ви навчитеся злитно і гармонійно виконувати всі рухи, вас можна привітати - ви пливете!Увага, тільки СЬОГОДНІ!