Йога та концентрація уваги

Йога та концентрація уваги
Увага - це стійка спрямованість розуму. Це зосередження свідомості на певному об'єкті. Завдяки увазі можна розвинути свої розумові здібності. Воно є невід'ємною частиною йоги.

За допомогою уваги ми можемо досить ясно зрозуміти сутність об'єкта. Вся людська енергія в момент споглядання направляється на предмет, який ми вивчаємо. У стані уважності всі розсіяні промені розуму збираються воєдино, щоб створити глибокі враження про предмет. Уважний людина завжди обачний, рухливий. Вони має хорошу пам'ять, здатний приділяти сили тільки поточним справі.

Увага є основою сили волі. Коли воно спрямоване на внутрішній світ людини в цілях самопізнання, то можна відкрити безліч дивовижних фактів. Увага притаманне людям з сильним характером. Завдяки цій якості, йог здатний концентруватися довгий час навіть на найбільш непривабливих об'єктах. Увага може сприяти досягненню вершин, його потрібно обов'язково виховувати.

Звичайно, зосередитися на приємному набагато простіше. Але завжди націлюйте свою увагу на те, що ви робите в даний момент. Уважність потрібно розвивати і на не надто приємних завданнях. Цікавтеся нудними, на ваш погляд, предметами, утримуйте їх ви думках, і побачите, як поступово з'явиться інтерес до них.


Людський розум влаштований так, що в кожен момент він концентрується тільки на одному об'єкті, але легко здатний швидко перемикатися на інший. Тому іноді здається, що можна займатися кількома справами одночасно. Проте кращі філософи і мудреці вважають, що вірним є тільки єдність думки.

Увага не можна виділити в окрему функцію людського мислення. Воно проявляється у всіх станах, постійно присутня у свідомості. Деякі йоги можуть виконувати кілька справ одразу. Дивного в цьому нічого немає. Вони досягли такого рівня розвитку уваги, що легко можуть робити це.

При великій увазі все сприймається дуже глибоко. Завдяки високорозвиненому увазі людина навіть із самим пересічним розумом може зробити набагато більше, ніж розумна людина. Часто невдачі викликані саме недоліком цієї якості. Розвиток увагу - одне із завдань йоги.Увага, тільки СЬОГОДНІ!