Спорт і вагітність

Спорт і вагітність
Вагітність - важка, але щаслива пора в житті жінки. Всі думки в цей час направлені на здоров'я майбутнього малюка. Вагітних мучить безліч питань, і головний серед них - наскільки можна змінювати звичний уклад життя? Зокрема, чи можна займатися спортом і зберігати фізичні навантаження?

Вагітність - початок кардинальних змін у житті жінки. Організм і свідомість зазнають величезні зміни. Вагітна жінка стає вкрай недовірливою і тривожною, її турбує кожна дрібниця, здатна якось нашкодити майбутній дитині. І часто самі звичайні речі починають здаватися небезпечними. До їх числа відноситься і спорт під час вагітності. Майбутні мами відчувають великі сумніви в безпеці фізичних навантажень і активних рухів.

Між тим, лікарі солідарні у своєму судженні: спорт під час вагітності не тільки безпечний, але і корисний для майбутньої мами і дитини. Треновані м'язи, серце та легені допоможуть організму легше переносити додаткові навантаження на організм під час вагітності і допоможуть швидше відновити гарну форму після пологів. А гарне постачання киснем організму допоможе запобігти ймовірність гіпоксії у дитини.


Зараз дуже багато фітнес-клуби вводять спеціальні програми для вагітних з щадними навантаженнями. Такі заняття спортом під час вагітності спрямовані на підтримання еластичності м'язів, містять в собі елементи дихальної гімнастики і йоги. Під час вагітності також дуже корисне плавання, воно зміцнює хребет і одночасно дозволяє зняти з нього зрослу навантаження і дати відпочити м'язам.

У третьому триместрі вагітності до занять спортом слід підходити з особливою обережністю. Головним орієнтиром залишається особисте самопочуття. Якщо воно задовільно, і немає обмежень за медичними показаннями (хронічні захворювання, загроза викидня), заняття спортом можна сміливо продовжувати.

Спорт і вагітність - зовсім не суперечать один одному поняття, а справжній шанс подарувати майбутній дитині міцне здоров'я.Увага, тільки СЬОГОДНІ!