Чи можна вагітним займатися фітнесом

Чи можна вагітним займатися фітнесом
Сучасна медицина не тільки не забороняє, але навіть рекомендує вагітним жінкам займатися фітнесом. Звичайно, навантаження повинні бути допустимими, і нічого не повинно загрожувати здоров'ю вашого малюка.

Перед тим як зайнятися фітнесом, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Допустиме навантаження вам повинен буде розрахувати ваш тренер.

У багатьох фітнес-клубах існують спеціальні програми для вагітних. Вони включають в себе не тільки вправи, але і заняття танцями, йогу, аквааеробіку.

У перші три місяці вагітності активні фізичні навантаження краще обмежити. Дуже обережно потрібно виконувати вправи на прес. Деякі з них рекомендовані тільки в строго певний період вагітності. Можна займатися бігом і гойдатися на тренажерах під керівництвом тренера.


Починаючи з четвертого місяця, виключіть з комплексу вправ різні стрибки, поштовхи, вправи, лежачи на спині, глибокі присідання. Підберіть спеціальний комплекс вправ, спрямований на підготовку зв'язок і м'язів до пологів. Вправи повинні розвивати відповідні м'язи і збільшувати їх еластичність. Включіть в комплекс вправи, які зміцнюють хребет. Дуже добре підійде пілатес.

Якщо ви нетренована жінка, займіться аквааеробікою. Вправи у воді дуже корисні і менш травматичні. Ними можна займатися до останніх термінів вагітності. Заняття у воді допоможуть вам добре володіти своїм тілом і сприятимуть тренуванні основних груп м'язів. Можна тренуватися з використанням спеціальних поясів для акааеробікі.

Якщо ви займалися фітнесом до вагітності, продовжуйте тренування за відсутності протипоказань, неприємних відчуттів, токсикозу. У період вагітності необхідно знизити інтенсивність занять, небажано стрибати, присідати з вагою. У другому семестрі уникайте вправ для прямих м'язів живота. У третьому семестрі виключіть заняття, що припускають швидкий темп і складну хореографію. На силових тренуваннях працюйте без ваги.Увага, тільки СЬОГОДНІ!