Як визначити якість шуби

Як визначити якість шуби
Напевно, немає такої жінки, яка б не мріяла про шубі. Кожна хоч іноді уявляла себе то в легкої струмує норковій шубці, то закутаної в шикарні соболя. Красива шуба - це символ смаку і успішності. Тому так часто жінки задивляються в вітрини хутряних магазинів.
Перш ніж купити шубу, потрібно вирішити, що важливіше для покупки: якість, вага виробу, показники теплостійкості, довговічність шуби або цінність хутра.

При визначенні цінності хутра враховують наявність блиску, м'якість, густоту і висоту волосяного покриву. Найбільш цінними вважаються соболь або норка. Від зносостійкості хутра залежить термін служби шуби. Хутро видри найбільш довговічний. Шуба з нього прослужить не менше 20 сезонів, з каракулю - 7, нутрії - 5, кролика - 2 сезони. Але все-таки термін служби шуби справа відносне, все залежить від ставлення власника до виробу.

Від якості пошиття і вичинки хутра залежить якість шуби. Щоб визначити це якість, потрібно запам'ятати кілька правил.

Хутро спочатку потрібно погладити проти шерсті і звернути увагу на підшерсток, він повинен бути густим. Якщо на нього подути, то міздрі не повинно бути видно, інакше шуба швидко облисіє.

Ворс повинен бути густим, блискучим і розсипчастим. Хутро по всій шубі повинен бути однакової довжини, не повинно бути ніяких западин і лисин. Колір пофарбованого хутра на всіх деталях повинен бути рівномірним. При доторканні рукою по хутру долоня не повинна відчувати жирності.

Шубу потрібно струсити і прислухатися: має прозвучати тихе шелестіння, а гучний звук говорить про те, що хутро відволожився.

Якщо потерти хутро вовняною тканиною і посмикати за нього, то в руці і на тканини можуть залишитися ворсинки. Це ознака того, що тварина була забита в період линьки або шкура погано вироблена.Якщо хутро фарбований, то потрібно протерти його білим носовою хусткою. Якщо залишилися сліди від фарби, то в снігову погоду шуба злиняє.

До шиттю придатна м'яка і легко згинати шкурка. Слід відвернути підкладку і подивитися мездру. Вона у якісного виробу повинна бути м'яка, гладка, біла і еластична.

Жорстка, шаруділи або гримляча міздря вказує на погану якість вичинки шкурки і недовговічність шуби, жовта колір це ознака старого хутра.


Якщо шубу стиснути в кулаці в будь-якому місці, то потім вона легко повинна повернути колишню форму, ворсинки не повинні злипатися.

Розмір хутряних пластин повинен бути не менше 15см х 15см. Шуби, пошиті з менших шматочків, повинні коштувати на 20-30% дешевше.

Обов'язково потрібно промацати шви, їх немає у клеєних шуб, які можуть швидко розвалитися. Шви повинні бути дрібні і не дуже опуклі. При хорошій якості місця з'єднань шкурок трохи помітні, а хутро тут струмує, а якщо в місцях стику хутро ламається і горбатиться - якість шуби сумнівне.Увага, тільки СЬОГОДНІ!