Як повернути взуття по гарантії

Як повернути взуття по гарантії
Ви довго вибирали, приміряли і, нарешті, купили пару чудових туфель. І ось ви в перший раз наділи обновку, але пройшов тиждень, і у взутті зламався каблук або відклеївся ніс. Як правильно повернути взуття по гарантії, і що робити, якщо продавець відмовляється повертати гроші?
Взуття відноситься до сезонних видам товару. Це значить, що якщо ви купите зимові чоботи влітку, то термін гарантії починатиметься з початком зимового сезону, а він в більшості регіонів країни починається 1 листопада.

Якщо взуття прийшла в непридатність протягом гарантійного терміну, ви на підставі 18 статті закону «Про захист прав споживачів» має право вимагати від продавця заміни на товар цієї ж марки або на такий же товар іншої марки, при цьому проводиться відповідний перерахунок ціни. Також ви можете зажадати безоплатного усунення недоліків товару, зменшення ціни або повернення сплаченої за товар суми.

Якщо взуття розвалилася після закінчення терміну гарантії, не поспішайте її викидати. Відкрийте статтю 19 закону «Про захист прав споживачів», в якій сказано: якщо недоліки товару виявилися вже після закінчення гарантійного терміну, встановленого продавцем, але з дня покупки пройшло не більше двох років, ви вправі вимагати від продавця виконання всіх вищевказаних вимог. Однак перед цим вам необхідно звернутися в незалежну експертизу і довести, що взуття зіпсована не з вашої вини.


Дуже часто покупці не повертають браковану взуття в магазин, бо втратили чек, а даремно. В даному випадку закон говорить нам про те, що відсутність касового чи товарного чека, не є підставою для відмови в задоволенні вимог споживача.Для того щоб правильно повернути неякісну взуття, потрібно звернутися до продавця з претензією, яка складається у довільній письмовій формі і обов'язково в двох примірниках. Один примірник ви вручає продавцю. На другому, який залишається у вас, продавець зобов'язаний поставити відмітку про те, що отримав вашу претензію. Якщо продавець відмовляється приймати претензію, то її можна відправити поштою рекомендованим відправленням з повідомленням про вручення або будь кур'єрською службою.

Продавець зобов'язаний прийняти у вас претензію. У спірних питаннях проводиться експертиза за рахунок продавця. Якщо взуття пошкоджена з вашої вини, ви виплачуєте вартість експертизи. Якщо ви не згодні, ви вправі провести повторну експертизу у незалежного експерта, а далі звернутися до суду.Увага, тільки СЬОГОДНІ!