Як здати в магазин шубу

Як здати в магазин шубу
Купуючи дорогу шубу, ми радіємо і найчастіше не замислюємося про те, що, можливо, може наступити неприємний момент - виявлення шлюбу або поява прихованого дефекту у виробі. Постарайтеся під час здійснення покупки побороти ейфорію від придбання красивої речі і убезпечити себе на той випадок, якщо вам доведеться її повернути.
Перш за все, не купуйте шубу на ринку, а тільки в фірмовому хутряному магазині. Не поспішайте під час примірки, як слід розгляньте шубу, яка вам сподобалася. Перевірте її на наявність сертифікатів, фірмових бирок. Вивчіть, як вона зшита з виворітного боку.

Якщо підкладка пришита по лінії подолу до хутра, краще утриматися від такої покупки. Фірма-виробник, якій нічого приховувати, зазвичай не пришиває підкладку до хутра. Перевірте, наскільки акуратно прошиті шви, не лізе Чи хутро, чи добре він пофарбований, наскільки він густий і блискучий, а міздря м'яка. Якщо вас все влаштовує, і ви вирішили купити шубу, обов'язково переконайтеся в тому, що вам надали всі чеки та інші документи, що видаються при здійсненні покупки - вони вам можуть знадобитися.

Якщо протягом гарантійного терміну у шуби, на жаль, виявився дефект або шлюб, не втрачаючи часу, несіть її в магазин. Приготуйтеся до того, що цю дорогу річ продавці візьмуть назад дуже неохоче. Добросовісний продавець, тим не менш, на підставі касового чи товарного чеків, візьме у вас шубку назад. А ось недобросовісний буде упиратися до останнього.

Щоб не витрачати свої нерви і час, не слухайте пояснень або умовлянь продавця - відразу пишіть заяву на повернення грошей за браковану річ. Не намагайтеся домовитися з продавцем на словах - це марно. Заява напишіть обов'язково і докладно викладіть в ньому хід подій, коли була здійснена покупка, коли закінчується її гарантійний термін, і який шлюб був виявлений в процесі носіння.
Якщо несумлінний продавець буде пручатися далі - проведіть експертизу шуби. Зверніться до незалежного експерта, ні в якому разі не йдіть до фахівця, якого вам буде рекомендувати продавець - між ними можуть існувати свої «ділові» стосунки.

Надайте результати експертизи продавцеві, а якщо і це на нього не подіє - зверніться до юриста. Він допоможе вам скласти позовну заяву до суду, і в ході процесу представлятиме ваші інтереси. Якщо рішення суду буде прийнято на вашу користь, то недобросовісний продавець не тільки буде зобов'язаний повернути вам гроші за шубу, але і відшкодувати вартість експертизи та витрати на оплату послуг юриста та судові витрати.

Попередню консультацію з питання повернення шуби ви можете отримати безкоштовно у Відділі захисту прав споживачів вашого району або міста.Увага, тільки СЬОГОДНІ!