Як вибрати дорогоцінні камені

Як вибрати дорогоцінні камені
Дорогоцінні камені здавна приваблюють до себе людську увагу. Ці дивовижні творіння природи люди використовують в якості прикрас. Горду назву «дорогоцінний камінь» по праву можуть носити лише чотири мінералу, твердих і прозорих: алмаз, рубін, смарагд і сапфір. Решта камені називаються напівкоштовними. Всупереч будь-якій логіці «п'ятим елементом», п'ятим коштовним каменем вважається натуральні перли, хоча це зовсім не мінерал, а органічне освіту.
Дорогоцінні камені - не просто красиві дрібнички. Це об'єкти, що володіють власною енергетикою, здатні протягом століть зберігати інформацію про людей, в чиїх руках вони знаходилися. І не тільки зберігати, але й передавати її новому власникові. А оскільки інформація ця може носити як позитивний, так і негативний характер, зрозуміло, що прикраси з камінням, особливо старовинні, не завжди приносять удачу. Тому ніколи не носите камені, знайдені на вулиці, куплені в ломбарді, і навіть передані у спадок. Оптимальний варіант - нові прикраси з дорогоцінними каменями, куплені вами або отримані в подарунок. Правда, свої дивовижні, «магічні» властивості вони придбають лише через кілька років, але зате ваша особиста енергетика не постраждає.

Критеріями якості дорогоцінних каменів є насиченість і краса їх кольору, ступінь чистоти і відсутність дефектів. Ці ж фактори визначають і ціну каменю.

Особливе місце серед дорогоцінних каменів займає алмаз. Це практично безбарвний, прозорий мінерал незвичайної твердості, з високим світлопереломлювання і яскравим блиском. Огранений алмаз називається діамантом. Зустрічаються й кольорові алмази, але фарбування знижує ціну цього каменю. Чистота діаманта визначається відсутністю різних включень і дефектів в камені. Найбільш поширеною є кругла форма огранки діаманта, що дозволяє домогтися найбільш яскравого блиску. Зрозуміло, що великі діаманти чистої води доступні за ціною лише небагатьом. Вибираючи ж прикраса з дрібними діамантами, зосередьте увагу на те, щоб купити оригінал, а не підробку, в якості якої може бути використаний дешевий, синтетичний мінерал - фіаніт.

Вибираючи сапфір, потрібно знати, що кращі сапфіри здобувають в Індії, в Кашмірі. Ці камені мають волошковий колір, що не міняє свою яскравість при штучному освітленні. Майже так само хороші сапфіри з Бірми. Мінерали, добуті в Шрі-Ланці - бліді, а в Австралії - занадто темні. Тому, якщо ваші фінансові можливості дозволяють вам це, вибирайте кашмірський сапфір, добре огранений, в якому неозброєним оком не видно включення.

Смарагди оцінюються в залежності від кольору. Їх колірна гамма включає безліч відтінків зеленого, умовно розбитих на п'ять груп: темні, нормальні, середні, світлі і світлі з незначним відтінком зеленого. Найбільш цінними вважаються смарагди, близькі за кольором до молодого кропу. По можливості вибирайте камінь більшого розміру: гра світла в ньому найбільш помітна.
Колір рубіна може варіювати від яскраво-червоного до майже коричневого. Кращими (і, відповідно, найдорожчими) вважаються рубіни з Верхньої Бірми. Їх чистий червоний колір з пурпуровим відтінком описується як «колір голубиної крові».

Купуючи перли, знайте, що природна морська перлина повинна бути блискучою, гладкою на дотик, округлої форми без дефектів. Колір перлів може бути білим, золотистим або рожевим. Чим більше відповідає перлина описаним критеріям, тим вона дорожча. Перлинні намиста повинні бути підібрані з абсолютно однакових за величиною і за кольором перлин. Натуральні перли забезпечується лабораторний ідентифікаційної довідкою - вимагайте у продавця пред'явлення цієї довідки. Натуральним є і річкові перли, але він набагато менш ефектний, ніж морський. За формою він нагадує подовжені, дрібні, злегка криві зернятка.

Вибираючи дорогоцінні камені, завжди дотримуйтесь певним правилам:
• Робіть покупки в добре відомих ювелірних магазинах.
• Якщо ви не є знавцем мінералів, запросіть з собою людину, що добре розбирається в каменях.
• На металевої частини ювелірного виробу повинно стояти клеймо пробірної палати-розгляньте його через лупу. Крім того, прикраса має мати опломбовану спеціальну бирку.
• До дорогих камінню додається ще й сертифікат - уважно прочитайте його. Він повинен дублювати інформацію з бирки про характеристики мінералу.
• Купивши прикраса з дорогоцінним каменем, зберігайте бирку, шнурок з пломбою, касовий і товарний чеки.Увага, тільки СЬОГОДНІ!