Як вибрати шубу

Як вибрати шубу
В умовах російського клімату шуба з натурального хутра є бажаною зимової одягом будь-якої жінки. Але покупка шуби - задоволення дороге, тому поставитися до підбору цієї недешевої речі потрібно дуже обдумано.
Першим ділом, підбираючи шубу, розкладіть її на прилавку в магазині і ретельно розглянете: якісний хутро має бути блискучим, густим, без залисин. Погладьте хутро проти напрямку росту. Якщо на вашій долоні залишилися ворсинки, остьовий волос ламається, значить шуба «линяє» і облисіє через 2-3 сезони. На виробі високої якості хутро буде міцно триматися на своєму місці, навіть якщо ви спробуєте висмикнути його. Спробуйте понюхати хутро. Неприємний різкий запах свідчить про те, що шкурки вироблені неякісно, кустарним способом.

Виверніть шубку навиворіт потім, щоб визначити якість вичинки шкурок. Мездра повинна бути еластичною і м'якою. Якщо вона хрумтить і шарудить при стисненні, значить, хутро пересушений, отже, шуба довго не прослужить. Зворотна сторона шкурок нефарбованої хутра повинна бути білого кольору. Жовтизна говорить про те, що шкурки старі. Уважно розгляньте шви, якими зшиті шкурки, вони повинні бути акуратними і тонкими. Якщо шкурки не зшиті, а проклеєні між собою, то така шубка розвалиться після першого снігопаду.

Оцініть вага шуби, потримавши її на витягнутій руці. Щоб знизити вагу і заощадити на хутро, шкурки часто розтягують. Шкіра при цьому стає тоншим, відстань між волосками збільшується, поле чого шуба стає холодною. Вважається, що тепліші шуби з шкурок самців, а самки більш дорогі, легкі і холодні.


Якісний хутро норки дуже носке: шубка прослужить не менше десяти сезонів. Зараз за норку часто намагаються видати фарбованих кроликів або сурков. Відрізнити справжню норку можна на дотик: у хутра норки жорсткий остьовий волос, а кролик занадто м'який - у хутра бабака - волосся різної довжини, а у норки він рівної довжини та неколючий.За хутро бобра іноді намагаються видати набагато більш дешеву нутрію. У бобра, на відміну від нутрії, більш густий підшерсток і довгий остьовий волос.

На всяк випадок, пам'ятайте, що термін обміну виробів з хутра - шість місяців з моменту настання зимового сезону, який починається 1 листопада і закінчується 1 березня.Увага, тільки СЬОГОДНІ!