Якщо переслідує колишній хлопець: поради психологів

Якщо переслідує колишній хлопець: поради психологів
Взаємини між людьми завжди складаються непередбачено. Важко вгадати, як будуть розвиватися події й до чого приведе знайомство: до шикарного весілля й довгого сімейного життя, скандального розриву або культурній разбеганию в різні боки, без емоцій і переживань. Добре, якщо розставання трапляється за взаємною рішенням - колишнім закоханим залишається якомога швидше забути свою другу половинку і оглядітися по сторонах у пошуку нового супутника життя. А якщо один з партнерів не може і, найголовніше, не хоче миритися з таким результатом? Починає переслідувати, набридати дзвінками і переходити на загрози? У цій статті жіночий журнал JustLady розповість про те, що можна зробити, якщо переслідує колишній хлопець, як убезпечити себе від занадто настирливих шанувальників.

Якщо переслідує колишній хлопець: історія Ірини, 21 рік.

"З Костиком ми вчилися в одній школі з дев'ятого класу. Спочатку просто спілкувалися на перервах, допомагали один одному з підготовкою до уроків, разом "тусувалися" в компанії. Я не сприймала його як "хлопця", для мене він був просто моїм однокласником - милим, доброзичливим, але не більше. Та й він не робив жодних спроб перейти з розряду друзів в розряд шанувальників. Потім ми разом вступили до інституту, і тут я глянула на нього трохи іншими очима.

Кругом були незнайомі хлопці, суворі викладачі і зовсім нове життя, в корені відрізняється від шкільної. Ми були з однієї школи і, природно, намагалися триматися один одного. Спочатку просто сиділи за одним столом в аудиторії, потім стали разом ходити обідати на перервах. А через деякий час Костик став проводжати мене після занять додому. Сама не помітила, як наші дружні посиденьки перетворилися на любовні побачення. Костик красиво залицявся, дарував квіти і постійно зізнавався мені в коханні. Правда, форма його зізнань мене трохи лякала: надто вже він наполегливо повторював, що любить мене більше всього на світі і не зможе без мене жити. Я сприймала наші стосунки не надто серйозно, принаймні, спільне життя з Костиком мої подальші плани поки не входила.

Тому, на його пропозицію руки і серця мене трохи бентежило. Я спробувала тактовно пояснити, що ще не замислювалася про весілля і не можу давати жодних обіцянок. Але Костик сприйняв мій відповідь дуже болісно і пішов, грюкнувши дверима. Правда, через два дні передзвонив, вибачився і сказав, що готовий чекати. Чесно кажучи, я прекрасно розуміла, що навряд чи буду коли-небудь готова дати йому згоду, і вирішила відразу розставити всі крапки.

На зустріч зі мною Костя прийшов сяючий, з величезним букетом троянд. Мені було дуже шкода його розчаровувати, але я дівчина тверда (сподіваюся на це) і перша почала неприємна розмова. Сказала, що мені було з ним дуже добре, але я не можу більше "морочити йому голову. Як чоловіка я його не розглядаю і, щоб не підтримувати помилкових надій, пропоную припинити відносини, подякувавши один одному за все хороше, що було між нами. Реакція Костика мене дуже здивувала: він розплакався, почав хапати мене за руки і просити не кидати його. Але я прийняла рішення і не збиралася відступати.

З цього дня я зрозуміла весь сенс словосполучення: "мене переслідує колишній хлопець". В інституті Костик не відходив від мене ні на крок, намагався проводжати мене додому, але я була непохитна - продовжувати наші зустрічі не мало подальшого сенсу. Переслідував колишній хлопець мене всюди: зустрічав на зупинці, дзвонив по ночах на домашній телефон, раз в дві години надсилав sms-ки. Я відповідала тверде "ні". Деякі мене засуджували, говорили: "Якщо хлопець переслідує, значить, любить, не може жити без тебе". Мені було його шкода, але, як у тій приказці про собаку - я не збиралася відрізати хвіст по шматочках з-за жалю. Між тим, Костік, мабуть зрозумівши безуспішність своїх спроб, вирішив піти на крайні заходи.

Одного разу ввечері він зателефонував мені і в ультимативній формі зажадав, щоб я негайно з ним зустрілася. Інакше, як він висловився: "Ти мене більше ніколи не побачиш". Першою моєю думкою було тут же помчати до нього, але мене зупинила мама. "Якщо ти не збираєшся зустрічатися з хлопцем, не треба починати заново цю історію. Хлопець переслідує і шантажує? Перечекай, покажеш слабину один раз - не відстане все життя". Не буду розповідати, чого мені коштувало пережити цю ніч: бажання негайно йому зателефонувати змінювалося істерикою, істерика - повною апатією.На ранок я, ледве пересуваючи ногами, пішла в інститут. Була готова до всього, але Костик прийшов точно до початку пари, живий і неушкоджений. Не вітаючись, демонстративно пройшов повз мене і сів за окремий стіл. Більше він зі мною ніколи не розмовляв і всім своїм виглядом давав зрозуміти, що я перед ним винувата. Але я була щаслива: мене перестав переслідувати колишній хлопець! Поступово моє особисте життя налагодилося, я зустріла свого коханого чоловіка, в найближчому майбутньому ми плануємо весілля. У Костика теж все склалося вдало: він одружився і у нього вже є донька. Я кожен раз з вдячністю згадую маму і її порада: "Прийняла рішення - йди до кінця".

Ось таку історію розповіла Ірина. Напевно, в житті багатьох дівчат була ситуація, коли їх переслідував хлопець, з яким розлучилася. Ірина вчинила мудро: не пішла проти внутрішніх переконань і відразу озвучила свою позицію.

Дівчатам, яких переслідують колишні хлопці, психологи радять наступне:


1. Говорити правду про стосунки. Якщо вам з людиною просто приємно проводити час, не кляніться йому в "вічної любові" - не треба давати неправдиві обіцянки. Хоча, придивитися до прихильнику уважніше не завадить: може, він і є ваша друга половинка!
2. Дотримуйтеся прийнятого рішення. У більшості випадків хлопець переслідує дівчину тільки з тієї причини, що вона сама не може визначитися з остаточним рішенням. Якщо з цією людиною вам більше не по дорозі, не змінюйте своєї позиції, ставлення: "Сьогодні з ним сходжу в кіно, а завтра знову відмовлю в спілкуванні" - неприйнятно.
3. Не давайте себе шантажувати. Якщо ваш хлопець не впевнений у собі, він піде на будь-які заходи, щоб вас повернути. Обіцянки покінчити з собою, та інші подібні висловлювання спрямовані на одне: привернути до себе увагу. Варто йому зрозуміти, що це діє - такі методи стануть постійними в його арсеналі. Він буде насолоджуватися своєю владою, а ви будете задавати нескінченний питання: що робити, якщо мене переслідує колишній хлопець?

Осібно стоїть ситуація, якщо ваш колишній хлопець переслідує вас в агресивній формі: пристає на вулиці, постійно дзвонить, загрожує - такі дії містять склад злочину. У цьому випадку необхідно звернутися в міліцію. Постарайтеся зняти його дії на телефон, знайдіть свідків. І, саме головне, нічого не бійтеся: ви самі вільні вирішувати, з ким йти по життю далі, а з ким розлучитися.

Світлана Крутова
Жіночий журнал JustLadyУвага, тільки СЬОГОДНІ!