Мастурбація: розвага чи шкода для здоров'я

Мастурбація: розвага чи шкода для здоров'я
Якщо звернутися до історії, то колись мастурбація вважалася цілком нормальним явищем і активно практикувалася. Деякі держави навіть створювали спеціальні пристосування для самозадоволення. Але з приходом християнства ситуація змінилася. На думку служителів церкви, статевий акт повинен здійснюватися виключно природним шляхом з метою зачаття дитини. А оскільки мастурбація не веде до вагітності, то і ставитися до неї з часом стали як до пороку.

Навіть зараз не кожен готовий зізнатися близьким, що займається самозадоволенням, щоб не бути висміяним. Хоча, якщо звернутися до думки сексологів і медиків, в цьому занятті немає нічого ганебного. Мастурбація є відмінним способом зняти як емоційне, так і сексуальну напругу. Причини ж, по яких онанізм був визнаний найбільшим пороком, вже давно пішли в минуле. Про його шкоду і користь написано досить багато книг. Давайте розберемося, що таке мастурбація, як вона впливає на фізичний і психологічний стан людини.

Чим корисний онанізм? З його допомогою людина може навчитися керувати своїм тілом, а також досягати оргазму. Це заняття в рівній мірі корисно як для чоловіків, так і для жінок. Часом онанізм - це єдиний шлях для жінки пізнати оргазм. Адже іноді багато представниць слабкої статі, доживши до 40-50 років, так жодного разу в житті і не відчували задоволення. Сексологи настійно рекомендують проводити спільні сеанси онанізму з партнером в разі відсутності колишньої пристрасті у стосунках. Мастурбація здатна зробити ці відносини більш близькими і допомогти проявити новий інтерес один до одного. Подібна практика задоволення себе на очах у партнера може не тільки неймовірно збудити, а й навчити правильно приносити задоволення один одному.


Самозадоволення - це єдиний спосіб зняти сексуальну напругу для людей з обмеженими можливостями. Вважається також, що чоловік, який займається онанізмом через нестачу сексу, навряд чи здатний на справжню зраду. Мастурбація - це також порятунок для неодружених чоловіків і жінок, а також підлітків в період статевого дозрівання. Адже по суті це найбезпечніший вид сексу, а міфи про те, що подібна практика може викликати негативні наслідки - повна нісенітниця.Єдине, про що не варто забувати - надмірне захоплення самозадоволенням може стати причиною втрати інтересу до сексу з партнером. Жінка ризикує заробити псевдофрігідность, коли оргазм у неї наступає виключно під час мастурбації, а не сексу з партнером. Ще одна небезпека - можлива зацикленість на одному і тому ж сценарії, коли даний збудження зможе наступати тільки в певні моменти. Приміром, якщо чоловік звик задовольняти себе в ванній під шум проточної води, йому буде досить складно отримати задоволення, займаючись сексом з жінкою в ліжку.

Пам'ятайте, ніхто не має права вимагати від людини вибирати між статевим актом і онанізмом. Обидва цих заняття цілком можуть співіснувати один з одним, не доставляючи дискомфорту. Головне правило - у всьому має бути міра, щоб вміти отримувати задоволення як під час мастурбації, так і під час статевого акту з партнером.Увага, тільки СЬОГОДНІ!