Як зшити туфлі

Як зшити туфлі
Зшити міцні і зручні шкіряні туфлі, мабуть, під силу лише гарного шевця, а от симпатичні літні туфельки-балетки з текстилю може зробити навіть починаюча рукодільниця. Тим більше що подібні туфлі стануть ексклюзивними та будуть ідеально сидіти на ваших ніжках.
Для виготовлення балеток вам знадобляться ножиці, невеликий шматок тканини, клей «Момент» для взуття, еластична тасьма, штопальна голка, міцні нитки, прищіпки. В якості підошви використовуйте готову підошву, яку можна придбати в спеціалізованому магазині або ж взяти підошву від відслужили свій термін балеток. Якщо ви не припускаєте довгі прогулянки в туфлях власного виробництва, то викроїте підошву з гімнастичного килимка.

З цупкої тканини викроїте верхню частину балеток. Викрійку туфель можна взяти в журналі «Бурда Моден» №2 за 2010 (підшивки журналів є практично у всіх бібліотеках міста). Якщо ви не можете знайти журнал, але у вас є пара старих балеток, то викрійку можна зробити просто распоров їх по швах. Ще один варіант викроїти з тканини прямокутник, довжина якого дорівнює периметру підошви.

Якщо тканина для верху недостатньо щільна, тоді її слід зміцнити дублерином. Стачайте на швейній машинці задні та передні шви. Відріжте зайву тканину. Відігніть на виворіт верхній край на 0,5 см деталі, прострочіть близько до краю. Зигзагоподібної рядком пришийте еластичну тасьму на задній стороні верхньої частини. Якщо квітка туфель - прямокутник, то пришивайте гумку по всьому периметру.


З допомогою взуттєвого клею «Момент» (він прозорий і не залишає слідів на поверхні виробу) приклейте верхню частину на підошву. Нанесіть трохи клею по краю підошви, витримайте кілька хвилин і з силою притисніть до неї деталь з текстилю. Тут найбільш важливим є не те, як довго ви будете притискати деталі, а сила стиснення. Щоб деталі краще скрепились, притисніть їх прищіпками і дайте висохнути протягом доби.

Поки заготівля для балеток сохне, приготуйте прикраси. Це можуть бути різноманітні рюші та бантики з тієї ж або контрастної тканини, намистини, мереживо, ланцюжки. Все що вам по душі.

Після того як клей повністю висохне, прошити підошву і верхню частину міцними нитками та штопальної голки вручну швом «вперед голку». Прикрасьте туфлі за вашим смаком. Всі деталі можна приклеїти до поверхні за допомогою гарячого клейового пістолета або акуратно пришити. Всередину туфель покладіть ортопедичну устілку.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!