Хутра: краса чи права тварин

Хутра: краса чи права тварин
Жіноча шубка з натурального хутра красива і розкішна, і найчастіше - це її головні функції. Тому що власниці хутряних манто не ходять в морози по вулицях, а в хутра вбираються навіть влітку. Задумайтеся: щоб пошити одну середньостатистичну шубу, вбивають 18 лисиць, 60 норок, від 100 до 400 білок, 170 шиншил, 11 борсуків, 18 собак або 25 домашніх кішок.

«Весь світ до ніг коханої жінки!»
Навіть через біль і страждання братів наших менших? Знає предмет обожнювання справжню ціну дорогого подарунка? Бачить вона ретельно змитий кров вирощених в тісних клітках-ізоляторах або впольованих мисливцем невинних тварин? Ось Лисиця-Патрикеевна. Ось Білка, що «пісеньки співає і горішки все гризе». Ось Мухтар, добрий, вірний пес, який одного разу вийшов через випадково не зачинені двері вольєра, і його відловили. А це Полкан, нічийна дворняга, яку підгодовував весь під'їзд. Він не винен, що народився і виявився без господаря. Мурка, Васька, Пушок...

«Краса врятує світ!»
Така краса світ вбиває. Наші далекі предки дотримувалися правила: не бери з світу природи більше, ніж тобі потрібно. Вони вбивали тварин на м'ясо, але стільки, скільки могли з'їсти до того, як м'ясо може зіпсуватися.

Як сьогодні проходить мисливський сезон, наприклад, на качку.
- У тебе скільки?
- П'ять! А у тебе?
- Сім вже! Дві в очерети впали, не знайшов!

Рибалки ловлять щук, карасів, харіуса, охоплені азартом, нестримно. І їдучи через добу, викидають кілограми заснулою в спеку риби.


Хто засудить лісника або сибірського селянина, пошившего собі кожух з овчини і шапку з собачого хутра? Йому це доступніше, ніж купувати штучний хутро. І конче необхідно. А ось для світської левиці, яка і влітку не робить поза шикарного авто більш десяти кроків пішки, натуральне хутро - це чистий каприз.

У багатьох цивілізованих європейських країнах натуральні хутра вже не символ краси й престижу. Більш того, тепер, коли багато пізнали і відчули криваву ціну хутро, шуба натуральна сприймається як ознака поганого тону.

Проти використання натурального хутра в проектах модельєрів виступають такі відомі особистості, як П. Андерсон, Сінді Кроуфорд, К. Бесінгер, Мобі, Мелані Сі, Пол Маккартні, Джордж Майкл, Пінк, Денні Гоффии, К. Терлінгтон, Ф. Таварес, Р. Гладков, Л. Вайкуле та інші.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!