Речі-легенди: хустки і шарфи Hermes


Речі-легенди: хустки і шарфи Hermes
Історія будинку моди Hermes почалася в далекому 1837 року і пов'язана з іменем лимаря Тьєррі Ермес, відкрив першу майстерню в Парижі. Зараз мало що пов'язує витончену і дорогу продукцію модного дому з вуздечками й сідлами для коней. Єдиним нагадуванням про історичне минуле є часте зображення скачок на шовкових хустках Hermes - найвідомішому виробі прославленої марки.

Знамениті хустки Hermes стали випускатися далеко не відразу,а починаючи з 1928 року. Класична модель «каре» і зовсім знайшла перших покупців в 1937 році. Hermes був однією з небагатьох компаній, що координували виробництво своїх шарфів на протязі всього процесу їх створення. Починаючи від закупівлі сирого китайського шовку, виготовлення з нього якісної пряжі і аж до самого ткацтва та обробки. Якість шовку значно відрізнялося від того, що могли запропонувати конкуренти. Тканина була в два рази важче і міцніша, ніж у всіх інших хусток, які проводилися в ті часи.
Шарфи Hermes випускаються різної довжини і ширини. Деякі вузькі моделі можна носити як витончений бант, обмотувати кілька разів навколо шиї або перетворювати в головний убір. Однак найвідомішою різновидом є модель «каре». Вона являє собою шовковий квадрат площею 90 на 90 див. На один такий хустку йдуть 250 коконів тутового шовкопряда. При купівлі шарфа Hermes, неодмінним атрибутом є і помаранчева коробка, в яку хустки упаковуються з 1939 року.
Дизайнери компанії витрачають місяці на створення нових зразків індивідуальної трафаретного друку. Малюнок на хустці завжди унікальний. Улюбленим мотивом хусток Hermes є коні, однак у цілому, коло тем досить широкий. Це може бути абстрактний візерунок, репринт з «Поцілунку» Густава Клімта, складний японський орнамент або малюнок в стилі поп-арт. Кожен хустка має своє унікальне ім'я, що відбиває настрій і душу вироби: «Полювання в Індії», «Моя свобода», «Бразильський», «Павич», «Танцюрист» або просто «Жінка». Кожен рік виходить дві колекції хусток, які включають в себе деякі репринты класичних моделей і обмежені серії. Всього фабрика, розташована в Леоне, випустила більше мільйона шарфів. За статистикою кожні 25 секунд у світі продається по одному хустці Hermes.
Славу шарфів Hermes створюють і ті, хто їх носить. Королева Єлизавета II позувала у шовковій хустці Hermes на поштових марках 1956 року, принцеса Грейс Келлі притримувала його у плеча на обкладинці журналу Life за 1956 рік. Нарешті, шарф Hermes став фетишем героїні книги і однойменного фільму «Диявол носить Prado» Міранди Прістлі - світовий законодавиці мод. Хустки Hermes дотепер залишаються незмінним аксесуаром леді, готової продемонструвати оточуючим не тільки знання модних брендів, але і свій бездоганний вишуканий смак.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!