Краватка і запонки: мода, тенденції, правила вибору

Краватка і запонки: мода, тенденції, правила вибору
Мода, як відомо, дуже мінлива. Навіть самі дизайнери деколи нарікають на те, що не встигають генерувати свої творчі ідеї та втілювати їх в одязі. Вона нещадна і нікого не чекає, а вимагає від креативних директорів різних модних будинків все більш нових і незвичайних тенденцій. Але ніщо так не вічне, як діловий костюм, а разом з ним краватку і запонки. Цей союз продовжує бути актуальним і завжди модним вже протягом багатьох років.

Незважаючи на консерватизм ділового костюма, його класичні деталі все одно зазнали деяких змін. Краватка, як його невід'ємний аксесуар, з'явився давно. Тільки в радянський час серед чоловіків було прийнято носити широкі довгі краватки, та й за кольором, вони особливо не відрізнялися. Популярними вважалися смугасті моделі. Зараз же цінителі класичних деталей звертають увагу на колір і фактуру. Дуже цінуються краватки з 3D-ефектом, тобто він може бути навіть однотонним, але ця особливість робить його візуально об'ємніше. А щоб залучити досвідчених модників, краватки стали робити навіть зі шкіри та трикотажу.

Так само йде справа і з запонками. У Росії чоловіки стали їх носити на початку 90-х рр. Саме тоді на ділових костюмах бізнесменів зарясніли невеликі металеві прикраси на манжетах рукавів. В період економічного підйому запонки стали привілеєм багатих людей. Їх стали прикрашати коштовними і напівкоштовними каменями. Потім в моду увійшли незвичайні запонки "з гумором". Тварини, м'ячики і навіть частини тіла на запонках були популярним трендом. Зараз сучасні чоловіки цінують в запонках, також як і в краватках, матеріал і фактуру. Наприклад, золоті запонки з ледь помітними ієрогліфами або незвичайний етнічний малюнок на них, а також вантажні запонки є цінним і невід'ємним аксесуаром ділового костюма.


Сучасною тенденцією в носінні краваток є те, що його колір повинен збігатися з кольором чоловічої сорочки, причому принт на краватці приблизно на 20% темніше, ніж сама сорочка. Актуальною довжиною сучасної краватки вважається, коли він вищий на 10-15 см бляшки на штанях. Не потрібно носити короткі моделі з прищіпкою, яка призначена тільки для довгих і широких краваток. І ще в гардеробі сучасного ділового модника повинно бути як мінімум 5 краваток, щоб міняти їх щодня і ні в якому разі не повторюватися. Поганим тоном вважається, якщо чоловіки імітують на запонках золото або діаманти. Це дуже помітно і виглядає безглуздо. Дорогі аксесуари повинні бути дорогими, а не уявними.

Існує безліч способів зав'язування краватки. Російські чоловіки знають тільки три, найосновніші. Вузол "Віндзор" зав'язується тільки на широких краватках, "Напіввіндзор" підходить лаконічним, не надто довгим, середнім за шириною моделям, а простий вузол у вигляді невеликої дули прекрасно виглядає на вузьких краватках-оселедцях.

Хороший краватка повинна мати такі характеристики: акуратність виконання, сучасна фактура, закриті шви, достатня щільність для зав'язування вузла, тобто вузол в результаті має вийти м'яким, але мати видиму форму. Крім того, якісний краватку коштує не менше 4000 р., Якщо не вважати відомих імпортних виробників чоловічого одягу та аксесуарів. Так само і при виборі запонок: звертайте увагу на ціну, яка варіюється від 4000-12000 р.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!