Лікувальна процедура: душ Шарко

Лікувальна процедура: душ Шарко
В сучасних умовах, коли тіло людини відчуває постійні перевантаження і напруження, лікувально-оздоровчі процедури, які допомагають ці явища усунути, користуються підвищеною популярністю. Саме до таких процедур входить душ Шарко - комплексна методика, заснована на впливі на організм двох факторів води різної температури, яка подається поперемінно, та й тиск струменя води також змінюється - відбувається гідромасаж тіла.
Процедура, яку можна провести тільки в спеціальним чином обладнаному кабінеті, допомагає активізувати кровообіг і відтік лімфи в судинах шкіри і підшкірно-жирової клітковини. При цьому відбувається «пропрацьовування» струменем води проблемних зон, в яких є зайве відкладення жирової тканини, м'язів, суглобів і зв'язок і зміцнюється опосередковано нервова система. Поліпшується обмін речовин, за рахунок чого зменшується ступінь нервово-м'язових контрактур в кінцівках і хребті, а також зменшуються обсяги проблемних ділянок тіла.

Під час процедури пацієнт стоїть, тримаючись за спеціальний поручень руками, а оператор масажної установки направляє на тіло струмінь води - поперемінно холодною і гарячою і із змінним тиском. За командою оператора пацієнт повертається різними ділянками тіла, при цьому особливо чутливі ділянки - молочні залози, пахви і пахові області, зовнішні статеві органи - струмінь води не зачіпає. Зона основного впливу буде залежати від цілей і проблем, які привели пацієнта в водолікарню - у разі остеохондрозу і постійної сидячої роботи основний вплив приділяється хребту, а в разі целюліту планомірно обробляються зони жирових відкладень.


Протипоказанням до призначення душа Шарко є деякі захворювання серцево-судинної системи і запальні захворювання шкіри, при яких вплив на шкіру взагалі протипоказано. До початку курсу лікування слід проконсультуватися у фахівця, не завдадуть Чи процедури шкоду здоров'ю.Слід зауважити, що в якості «процедури відчаю» перед відпусткою душ Шарко не годиться, адже від струменя води на тілі, особливо у пацієнтів із чутливою шкірою, можуть залишатися синці і синці, і відпочинок на пляжі стане проблематичним. Критерієм ефективності процедури є почервоніння шкіри в зоні впливу і відчуття тепла, яке залишається якийсь час після закінчення процедури.

Зазвичай на один курс призначається 10-15 сеансів душа Шарко, а між курсами терапії повинно пройти не менше 6 місяців.Увага, тільки СЬОГОДНІ!