Душ шарко: плюси і мінуси

Душ шарко: плюси і мінуси
Серед всіх фізіотерапевтичних процедур, які застосовуються в медицині, найбільш корисні своїми властивостями водні процедури. Вода володіє тонізуючою властивістю, вона сприятливо діє на всі системи органів. Душ Шарко - одна з тих водних процедур, яка і володіє такими властивостями.

Душ Шарко був названий на честь французького лікаря Жана Шарко, який є його винахідником. Душ Шарко - це скоріше лікувальна процедура, яка призначається лікарем при певних проблемах організму і виконується в медичному закладі. Останнім часом цю послугу стали всюди рекламувати косметичні салони, однак процедура повинна виконуватися професіоналом і строго за призначенням лікаря.

Принцип роботи душа Шарко простий - струмінь з ударною силою спрямовується на тіло пацієнта. Вода змінює свою температуру від 20 до 40 градусів Цельсія. Завдяки перепадів температури і забезпечується необхідний ефект - покращується потік крові і лімфи до тканин, судини стають міцнішими, а прискорений обмін речовин прекрасно виводить шлаки з організму.


Душ Шарко проходить таким чином - з відстані приблизно трьох метрів пацієнта обдають водою за веерному принципом, а потім під тиском впливають на конкретні частини тіла - спину, стегна, сідниці. Зауважимо, що душ Шарко не подається на низ живота, область яєчників, чоловічі статеві органи. Час такого «водного масажу» не перевищує п'яти хвилин, а курс лікування має складатися з двадцяти процедур. Оскільки душ Шарко - досить болюча процедура, то її витримують не всі пацієнти. Багато скаржаться на гематоми, що утворилися після процедури, болі в животі.

Лікарі цю процедуру рекомендують тим пацієнтам, які страждають ожирінням, оскільки вона стимулює кровообіг. Також душ застосовується і при лікуванні пошкоджень опорно-рухового апарату, при захворюваннях м'язів, сухожиль, суглобів. Широко застосовується душ Шарко і з профілактичною метою, особливо серед спортсменів, коли необхідно розслабити напружені м'язи.

Душ Шарко не можна застосовувати при деяких захворюваннях, таких як варикозне розширення вен, шкірні захворювання, хвороби серця і судин. Не можна його застосовувати і вагітним жінкам.Увага, тільки СЬОГОДНІ!