Очі різного кольору - відьма або щасливиця?

Очі різного кольору - відьма або щасливиця?
Очі різного кольору у людей різної статі і віку зустрічаються досить часто. Виглядає така людина досить незвично, саме тому з давніх часів людей з різнокольоровими очима вважали чаклунами або відьмами.
Гетерохромія, а саме так називається надлишок або недолік пігменту меланіну в райдужці ока, зустрічається не тільки у людей, але і у тварин. Гетерохромія може передаватися у спадок, в такому випадку вона обумовлена будовою ДНК клітин. Деякі люди отримують цю незвичайну особливість внаслідок хвороби, наприклад, травми, хвороби Гіршпрунга, синдрому Ваарденбурга.

Науково доведено, що різний колір очей ніяк не впливає на здатність людини бачити і розрізняти кольори, він бачить світ так, як і решта. Однак навколишні мимоволі ставляться до нього по-особливому, адже він відрізняється від усіх. В давні часи людей з різними очима боялися і вважали їх дітьми диявола. Пов'язано це з легендою, згідно з якою у диявола були різні очі - один блакитний, а інший чорний. Тому, якщо народжувався такий незвичайний дитина, його мати підозрювали у злочинному зв'язку з дияволом.


Нерідко людина з різнокольоровими очима вважався «глазливым», тобто здатним наврочити. У часи, коли причини хвороб були невідомі, а всі будівлі будувалися з дерева, будь падіж худоби або пожежа списувалась на пристріт. Дуже зручно було мати поруч «цапа-відбувайла», на якого можна було звалити всю провину, і нерідко їм ставав людина з різнокольоровими очима (якщо не було такого - то рудий або зі зрощеними мочками, або з родимкою у незвичайному місці).Сьогодні марновірство зустрічаються все рідше, і люди з різними очима живуть спокійно. Тим більше, що корекція за допомогою контактних лінз може легко позбавити їх від цієї «родзинки».

Однак ті, хто все-таки наважується жити з очима різного кольору, отримують неоціненне перевагу перед іншими. Насправді, це дуже незвично і стильно, така людина запам'ятовується і западає в душу надовго. Звикнути до його погляду не так легко, але саме це і приваблює друзів і коханих. В молодості дівчата з різними очима часто ведуть розгульне життя, але, зустрівши свого єдиного, стають зразковими господинями і турботливими мамами. Оригінальність зовнішності допомагає їм знайти свою любов і щастя, і лише від характеру та інших обставин залежить, чи зможуть вони його зберегти.Увага, тільки СЬОГОДНІ!