Душ Шарко: показання та протипоказання

Душ Шарко: показання та протипоказання
Душ Шарко - оздоровча гідротерапевтичних процедура, яка полягає в поперемінному чергуванні дії на шкіру гарячих і холодних струменів води. Незважаючи на свою достатню поширеність серед інших струменевих процедур в салонах краси, є показання та протипоказання до застосування такого душа.

Процедура складається з двох фаз, які за тривалістю своєї займають не більше 15 хвилин кожна. Спеціалізований струменевий душ Шарко направляється під високим тиском горизонтально. Сутність такого впливу першої фази процедури полягає в массировании ділянок тіла підігрітою водою до 400С, в результаті чого відбувається поліпшення кровообігу за рахунок розширення всіх кровоносних судин. Друга фаза починається із зниження температури струменя до 200С.

Таким чином, контрастний душ сприяє збільшенню опірності організму захворюванням за рахунок поліпшення імунітету, надає бадьорості, енергійності. Як вже згадувалося, у такої, здавалося б, безневинної процедури є ряд протипоказань, що вказує на обов'язковість обстеження у медичних фахівців.

Фізіотерапевт може призначати водні процедури такого типу людям із захворюваннями нервового характеру, наприклад, психози, депресивні стани. Крім того, гідротерапія Шарко надзвичайно корисна при порушенні обмінних процесів і супутніх їм процесів ожиріння в різних стадіях, а також при порушеннях роботи опорно-рухового апарату, лимфообращения.
Вкрай не рекомендується душ Шарко людям, що мають будь-які шкірні захворювання (екземи, дерматити тощо), оскільки контакт з водою під наростаючим тиском здатний істотно погіршити стан шкірних покривів.

Для жінок, які перебувають на будь-якому терміні вагітності, категорично заборонені сеанси струминного душа Шарко щоб уникнути пошкодження плоду. Таке ж протипоказання є і для людей, що страждають серцевими захворюваннями, з підвищеним тиском, патологіями венозного характеру.

Приймайте душ Шарко під наглядом і тільки після рекомендацій лікаря. Навіть абсолютно здорові люди можуть помічати після сеансів інтенсивного душа синці на тілі, однак, ніщо не може зіпсувати враження від гидромассажного задоволення.Увага, тільки СЬОГОДНІ!