Правила ділового етикету

Правила ділового етикету
Важливим моментом кар'єрного розвитку є дотримання правил ділового етикету. Якщо людина не веде себе адекватно, порушуючи ці правила, то такого незручного співробітника, як би не був він талановитий у своїй області, не будуть підвищувати у посаді. Кожній людині, чия робота пов'язана зі спілкуванням, укладанням контрактів та веденням ділових переговорів, засвоїти і виконувати правила ділового етикету просто необхідно.
Цивілізований комерційний ринок вимагає дотримання деяких умовностей, але їх не так вже багато. Для будь-якого вихованої людини ці прості правила є природними, але нерідко люди трохи забуваються, дозволяючи собі щодо бізнесу деякі вольності. Неухильне дотримання ділового етикету формує в очах оточуючих думка про вас як про надійному людині, з яким можна вести спільний бізнес, і на якого можна розраховувати в серйозних проектах. Це показник професіоналізму.

Деякі ділові правила змінюються від епохи до епохи. Зазвичай вони пов'язані з суспільним життям і соціальними засадами. Наприклад, раніше було прийнято з ліфта в першу чергу випускати жінку, сьогодні ж першим прийнято виходити з того, хто ближче до виходу. Також в минулому жінка вправі був очікувати, щоб діловий партнер або колега, якщо він чоловік, подав їй пальто. Сьогодні ж вона повинна одягнути його самостійно. Необхідно стежити за подібними змінами, так як недотримання деяких умовностей може образити партнерів.

Найбільш простих правил, не змінюються з року в рік, всього п'ять. Слідувати їм зовсім не складно. Будучи адекватним людиною і роблячи ці прості речі, ви завжди зможете розраховувати на розуміння, якщо дозволите якісь дрібні помилки в етикеті.

1. Будьте пунктуальні. Здається, що це так просто, але скільки людей своїми запізненнями змушують інших сумніватися у своїх здібностях і навичках. Запізнення не припустимі не тільки в ділових зустрічах, але також і у виконанні проектів. Намагайтеся розраховувати терміни і твердо їх дотримуватися.

2. Мовчите про те, про що потрібно мовчати. Секрети компанії, в якій ви працюєте, повинні зберігатися всередині неї. Серйозне розголошення комерційної або професійної таємниці інформації повністю дискредитує вас. Не пліткуйте і про особисте життя колег. Якщо вам щось випадково стало відомо, не поспішайте розповісти про це всьому офісу.
3. Одягайтеся в діловому стилі, але не забувайте про свою індивідуальність. Дотримуйтеся загальноприйнятого стилю для ділових людей, але не будьте «роботом».

4. Говорите правильно. Хороша дикція і грамотна мова - показник адекватної людини. Проблеми з вимовою - це ще не привід миритися з ними, зверніться до логопеда, який помиє усунути їх.

5. Дотримуйтесь інтереси ділових партнерів і колег. Поважайте чужу думку і прислухайтеся до нього.Увага, тільки СЬОГОДНІ!