Як оформити вихід з відпустки

Як оформити вихід з відпустки
Деколи трапляються непередбачувані обставини, які людина не в силах змінити. Наприклад, ви знаходитесь у відпустці по догляду за дитиною. Збіг деяких факторів, і ви розумієте, що потрібно виходити на роботу достроково. Перше питання: як оформити?
Згідно з трудовим законодавством, жінка, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, має право вийти на роботу достроково в будь-який час. Для цього вона повинна письмово повідомити роботодавця про своє бажання. Робиться це за 14 днів до виходу на основне місце роботи. У цей період керівник повинен вирішити питання щодо співробітника, тимчасово прийнятого на місце жінки.

Повідомлення повинно бути оформлено у вигляді заяви на ім'я генерального директора. Його зміст може бути таким: «Прошу допустити мене до роботи, передбаченої раніше укладеним трудовим договором №... від... у зв'язку з достроковим виходом з відпустки по догляду за дитиною».

Після цього вхідну кореспонденцію потрібно зареєструвати у журналі і передати керівнику, який на підставі документи видасть наказ про вихід з відпустки по догляду за дитиною працівниці (уніфікованої форми не існує, тому розробити її потрібно самостійно). У розпорядчому документі слід вказати дату початку роботи, підстава (заяву співробітниці). Наказ повинен підписати керівник, головний бухгалтер і сам працівник.


Якщо жінка не може працювати повний робочий день, вона може вказати це в заяві, уточнивши графік роботи. Пам'ятайте, що скорочений робочий день передбачає подальшу виплату допомоги по догляду за дитиною. Зміна графіка роботи слід оформляти додатковою угодою до трудового договору.

Крім оформлення документів слід зробити відмітку в особистій картці працівника. Також в табелі обліку робочого часу слід внести зміни.

Пам'ятайте, що керівник не вправі відмовляти співробітниці в достроковий вихід з відпустки, в іншому випадку жінка може звернутися до трудової інспекції зі скаргою.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!