Як оформити вихід з декретної відпустки

Як оформити вихід з декретної відпустки
Якщо ви збираєтеся вийти з декретної відпустки - за графіком або достроково - вам потрібно правильно оформити усі документи для того, щоб керівництво змогло знову прийняти вас в число діючих співробітників.
Відповідно до ТК РФ тривалість відпустки по догляду за дитиною - 3 роки з моменту його народження. Після цього матері необхідно або звільнитися, або вийти на роботу. Саме тому, не чекаючи закінчення терміну декретної відпустки, вам слід вирішити: чи збираєтеся ви залишити службу і присвятити себе вихованню малюка або повернетеся до своїх посадових обов'язків.

Зверніться до роботодавця як мінімум за місяць до запланованого виходу на роботу і напишіть заяву про поновлення вас у штаті. Вкажіть в тексті заяви, в який день ви б бажали приступити до виконання своїх обов'язків. При цьому ви повинні взяти до уваги те, що для оформлення вас на робочому місці буде потрібно якийсь час. Адже роботодавцю та начальнику відділу кадрів доведеться переглянути штатний розклад, звільнити вашого заступника або скасувати суміщення. А головному бухгалтеру - зробити перерахунок окладів співробітників і нарахувати вихідну допомогу працівникові, зайнятому замість вас.


Якщо ви хочете зайнятися вихованням дитини, з заявою про звільнення за власним бажанням баритися теж не варто. Роботодавець повинен бути попереджений про це за 14 днів до передбачуваної дати вашого виходу з декретної відпустки. Можливо, вам заздалегідь відомо, що на вас чекає: ненормований неврахований графік, відсутність планової зайнятості, робота в умовах порушення техніки безпеки та інше. Але краще жодних причин та пояснень в заяві не приводьте, щоб потім у трудовій інспекції не з'явилося зайвих запитань до адміністрації вашої організації, а вас не затягали по судах.Після того як ви написали заяву про вихід з декретної відпустки або про звільнення за власним бажанням, керівництво має видати відповідний наказ. Ознайомтеся з ним і поставте дату і підпис. Займіть в зазначений термін своє робоче місце або зверніться до бухгалтерії за вихідною допомогою, а в відділ кадрів - за трудовою книжкою.

Якщо ви вирішили вийти з декретної відпустки достроково, формулювання в заяві і наказі буде дещо інша. Вам слід попросити про допуск до роботи і почекати, поки керівництво прийме рішення і видає відповідне розпорядження. Однак ви в будь-який момент зможете змінити своє рішення і знову піти у декретну відпустку.Увага, тільки СЬОГОДНІ!