Як вийти з декретної відпустки на роботу

Як вийти з декретної відпустки на роботу
У відповідності з Трудовим Кодексом РФ, декретна відпустка надається на три роки. Але ви можете вийти з нього і набагато раніше, якщо з якихось причин не можете більше сидіти вдома.
На час декретної відпустки ваше робоче місце не пустувало - і про це слід пам'ятати в першу чергу. У кращому випадку роботодавець розподілив навантаження між іншими співробітниками, в гіршому - взяв на час іншого працівника на підставі строкового договору. І тут можуть виникнути певні труднощі.

Справа в тому, що за той період, поки ви були у відсутності, новий співробітник міг показати себе в якості незамінного виконавця. А вам, зважаючи на ваш досвід роботи та професіоналізм, цього зробити не вдалося. Звичайно, по ТК РФ начальник не має права відмовити вам у поверненні на посаду, тому він може спробувати зробити так, щоб одним махом убити навіть не двох, а трьох зайців. І нового співробітника зберегти, і вас не звільнити, і не мати згодом проблем з трудовою інспекцією.


За законом, вам зобов'язані повернути і посаду, і оклад. Ніхто і не буде вас в цьому обмежувати. Але щоб зберегти і колись прийшов на ваше місце, будуть внесені зміни в штатний розпис. Саме тому коло ваших обов'язків може дещо змінитися. І не в кращу сторону. На цей рахунок роботодавець може навіть скласти нову посадову інструкцію. Ну чого не зробиш заради процвітання компанії?

Вас, звичайно, не мають права і звільнити до тих пір, поки дитині не виповниться три роки. Але якщо ви помітите, що вас намагаються просто вижити з робочого місця, відразу ж звертайтеся в трудову інспекцію з скаргою. Вам навіть не потрібно представляти докази утиску вас в правах, так як протягом всього декретної відпустки ви недоторканні.

Але насправді все може бути зовсім і не так страшно. Ви спокійно вийдете на роботу, кадровики внесуть зміни в штатний розклад, ваш заступник відправиться додому, а колеги і начальство з радістю введуть вас в курс того, що сталося за час вашої відсутності.Увага, тільки СЬОГОДНІ!