Як справити сприятливе враження в перший день роботи

Як справити сприятливе враження в перший день роботи
Вихід на роботу, в новий колектив, відносини в якому вже давно склалися, завжди стрес. Як би ви не були впевнені в своїх професійних і людських якостях, ви все одно будете хвилюватися і відчувати нервову напругу. Перше враження, яке ви справите на колектив, може ускладнити, а може і полегшити ваше подальше співробітництво. Важливо, щоб воно виявилося сприятливим.

Постарайтеся не спізнюватися і з'явитися на роботі хвилин за 15-20 до початку робочого дня. В якості робочого одягу виберіть строгу класику спокійних тонів. Для жінки можна порадити мінімум яскравих аксесуарів, дорогих, що викликають прикрас. Макіяж - переважно непомітний, денний. Не слід обливатися сильними духами, достатньо буде туалетної води зі свіжими нотками. Зверніть увагу на акуратність і чистоту одягу.

Коли вас будуть представляти вашим новим колегам, посміхніться всім і повідомте, як до вас можна звертатися. Якщо вам представлятимуть інших, то не впадайте в паніку, коли зрозумієте, що ні запам'ятали їх імен та по батькові. Нічого страшного не трапитися, якщо потім, в процесі роботи, ви, вибачившись, перепитайте їх.

З перших хвилин контролюйте свою мову і поведінку. Якщо у вас будуть цікавитися подробицями вашої біографії, то відповідайте з готовністю, але без зайвих подробиць. Про сімейний стан теж краще повідомити самому, щоб уникнути докладних розпитувань. Інтерес до вас швидко згасне, якщо ви сповна задовольните цікавість колег.
Не слід проявляти зайвої цікавості або демонструвати комусь одному дружелюбне розташування. Ведіть себе природно, ввічливо і рівно з усіма. Якщо колеги беззлобно жартують, то продемонструйте своє почуття гумору і не лізьте в пляшку, не варто відповідати грубістю, намагаючись припинити настирливі розпити.

Попросіть виділити вам наставника, до якого можна буде звертатися за поясненнями і допомогою, який введе вас в курс справи. Не соромтеся задавати питання, вас ніхто не запідозрить в дурості, навпаки, всі будуть раді допомогти. Можливість пояснювати новачкові технологічні тонкощі - дія, яка лестить будь-якому досвідченому працівникові. Принесіть їм таке задоволення.

З перших днів вливайтеся в колектив і не відмовляйтеся приймати участь у громадських справах. В перерву або на обіді запропонуйте випити чаю з тортом, яким ви відзначите свою появу в такому чудовому колективі.Увага, тільки СЬОГОДНІ!