Тайм-менеджмент для жінок

Тайм-менеджмент для жінок
Час - один з найцінніших і непоправних ресурсів, наявних у людини. Якщо витративши гроші, людина зможе заробити їх знову, то час витікає безповоротно. Все більше людей від підприємців до молодих мам усвідомлюють важливість планування свого часу.
Розділення традиційного тайм-менеджменту за своїм призначенням на чоловічий і жіночий дозволяє виробити найбільш ефективні способи планування часу для кожної конкретної людини. Для чоловіків тайм-менеджмент зводиться, як правило, до вміння ефективно делегувати повноваження і планувати робочий час. А ось жіночий тайм-менеджмент виходить далеко за рамки робочих відносин. Для жінок - це спосіб життя. І від того, наскільки ефективно вона вміє розпоряджатися своїм часом, залежить її емоційний стан, благополучні відносини в родині і успішну побудову кар'єри.

Якщо за день ви не встигаєте виконати і половини запланованих справ, або, завершивши їх, відчуваєте себе виснаженою і нездатною на любовні подвиги, вам терміново потрібно навчитися основам тайм-менеджменту для жінок.

З вечора попереднього дня складіть список з важливих справ. Це ваш основний план. А в разі виникнення непередбачених обставин (наприклад, зрив зустрічі з партнером) доцільно виробити запасний план. Він позбавить вас від розчарувань і допоможе правильно використовувати що з'явився проміжок вільного часу. На складання основного і запасного плану вам буде потрібно не більше 10-15 хвилин.

Кожна справа в складених списках позначте з урахуванням його важливості за трибальною шкалою: 3 - найбільш важливі справи, 1- не надто важливі. В першу чергу беріться за виконання важливих завдань.

Не плутайте термінові справи з важливими. Це не одне і те ж. Задайте собі питання: що станеться, якщо ви не виконаєте строкову задачу? Виходячи з цього, визначте ступінь її важливості за шкалою.Поширеною помилкою багатьох людей є список, складений з великої кількості справ. Тут важливо не переоцінювати себе. Виконавши не всі намічені справи, важко уникнути розчарувань. На початковому етапі рекомендується складати план з 5-6 пунктів. З часом їх кількість може збільшуватися.


Щодня жінці доводиться виконувати не дуже приємні рутинні справи. У одних це прасування білизни, у інших - прання, прибирання і т.д. Якщо ви усвідомлюєте, що зробити їх необхідно, але кожен раз відкладаєте, то існує кілька варіантів виходу з цієї ситуації. Перший варіант: виконання одного нелюбимого справи в день, так вони не будуть накопичуватися. Другий варіант - це делегування обов'язків. Не беріться за ті справи, які може виконати чоловік або діти. Ви самі звалюєте на себе весь вантаж, хоча вас про це ніхто не просить. Обговоріть обов'язки кожного члена сім'ї та стежте за їх виконанням. Це нелегко, але в майбутньому ваші старання окупляться. Ви рятуєтеся від рутинних справ, вивільнивши час для себе, і навчіть дітей бути самостійними.

Завжди заохочуйте і хваліть себе. Ви заслужили це. Побалуйте себе за виконання плану чимось коханим: подивіться фільм, прийміть ванну з ароматними оліями, поласуйте улюбленою стравою.

Життя за законами тайм-менеджменту не повинна перетворюватися на вічну гонку за часом. Ви плануєте справи для того, щоб викроїти час для себе, коханої людини і дітей. Чи не обділяйте їх увагою. Пам'ятайте, тільки завдяки улюбленим людям, ваше життя наповнюється істинним сенсом.Увага, тільки СЬОГОДНІ!