Корпоративні свята. Що це таке і навіщо це треба?

Корпоративні свята. Що це таке і навіщо це треба?
Корпоративний Новий рік, день народження компанії, день сисадміна (юриста, менеджера з продажів) ... Майже кожна компанія відзначає певні свята. Формат святкових заходів залежить від смаків керівництва і співробітників компанії, а також від її фінансових можливостей. Але як би там не було, майже завжди корпоративне свято - хороший спосіб дати можливість співробітникам подивитися один на одного в неформальній обстановці, поспілкуватися і відчути себе частиною компанії.

Напевно, існує дуже мало компаній, в яких би свята взагалі не відзначали. Навіть у самих маленьких компаніях відзначають Новий рік і день народження компанії. Як правило, невеликі святкові заходи (на кшталт накритого столу в переговорній) влаштовуються на 23 лютого і 8 березня, дні народження топ-менеджерів.

Формат святкових заходів залежить насамперед від фінансових можливостей компанії і від її колективу. Якщо середній вік співробітників компанії високий (від 40 років), то, швидше за все, всі свята будуть проходити у формі застілля. Молоді співробітники (і молоді керівники) охоче беруть участь в різного роду заходах на природі (пейнтбол, катання на конях і т.д.). Існують компанії, які практикують корпоративні походи в театри, музеї, боулінг.

Сенс корпоративних свят досить простий: підняти командний дух. Не секрет, що не в кожній компанії клімат в колективі достатньо хороший. Крім того, співробітники далеко не завжди відчувають себе частиною компанії, чого очікує більшість керівників. Корпоративні свята покликані дати людям можливість поспілкуватися в неформальній обстановці, побачити керівництво з сім'єю і дітьми, без краватки. Як правило, добре продуманий корпоративне свято дійсно зближує: коли немає робочої напруги, люди налаштовані більш відкрито і доброзичливо по відношенню один до одного.
Оптимально, якщо компанія влаштовує два великих свята на рік (Новий рік і день народження компанії) і кілька дрібних (привід можна придумати). Можливість неформального спілкування не повинна бути занадто частою (інакше люди просто звикнуть до щотижневих хождениям в боулінг або піцерію), але регулярною.

Організація корпоративних свят, як правило, лягає на плечі офіс-менеджера компанії. Якщо ви не так давно стали офіс-менеджером і якщо вам належить організувати такий захід, слід пам'ятати наступне:

1. Колектив компанії найкраще знають "старожили". Переговорите насамперед з ними з приводу майбутнього свята. Що зазвичай буває, наприклад, на Новий рік? Що кому подобається, а що у більшості людей ентузіазму не викликає?
2. Можна також розіслати всім по внутрішній пошті опитування про бажане форматі заходу.
3. Думайте про організацію свята заздалегідь: наприклад, зал в ресторані на Новий рік слід замовляти вже в жовтні.
4. З'ясуйте переваги в їжі у хоча б частини співробітників: раптом у вашій компанії багато вегетаріанців? раптом свято припадає на час посту, який багато дотримуються?
5. Якщо колектив компанії великий, на свято краще запросити ведучого.Увага, тільки СЬОГОДНІ!