Як оформити трудові відносини

Як оформити трудові відносини
Знайти підходящу пропозицію роботи не так просто. Але й після того як пошуки увінчалися успіхом, розслаблятися рано. Ви можете зіткнутися з тим, що роботодавець не горить бажанням офіційно зарахувати вас в штат або намагається оформити відносини так, як вигідно йому.
При вашому надходженні на роботу роботодавець зобов'язаний укласти з Вами трудовий договір. Відмовки типу: «Попрацюйте місяць без оформлення, а там вже подивимося ...» є незаконними. Трудовий договір фіксує не тільки сам факт того, що ви є працівником конкретного роботодавця, а й закріплює розмір зарплати. Без документів вам можуть заплатити значно меншу суму порівняно з тим, на що ви розраховували, а можуть і зовсім «кинути».

Наполягайте, щоб трудовий договір був укладений на невизначений строк. Хоча на практиці багато роботодавців намагаються укласти саме строковий договір, за законом вони мають на це право лише у випадках, передбачених статтею 59 Трудового кодексу РФ (ТК РФ). Зокрема, це можливо, якщо роботи носять сезонний або тимчасовий характер, пов'язані зі стажуванням і професійним навчанням, працівник приймається для заміщення тимчасово відсутнього співробітника і в деяких інших випадках.

Також ТК РФ встановлює, коли строковий трудовий договір укладається, якщо на це згодні і роботодавець, і працівник. Якщо при влаштуванні на роботу вам запропонують такий варіант, майте на увазі, що строковий трудовий договір погіршує ваше становище тим, що по його закінченні ви знову опинитеся в становищі безробітного. У той же час для розірвання безстрокового трудового договору потрібні вагомі підстави.

Іноді замість трудового договору роботодавець пропонує укласти цивільно-правовий договір надання послуг або виконання робіт. Вас при цьому можуть змушувати отримати статус індивідуального підприємця. Це робиться з метою мінімізації податкового тягаря роботодавця і суперечить законодавству. Крім того, це ущемляє ваші права, оскільки договір прописується таким чином, що ви можете в будь-який момент опинитися не при справах.
Уважно знайомтеся з умовами трудового договору. Зверніть увагу на розмір зарплати. Якщо вона менша, ніж сума, про яку ви домовлялися з роботодавцем, значить, частина її планується виплачувати «в конверті». Для вас це не кращий варіант з точки зору майбутньої пенсії. Обговоріть це з роботодавцем, постарайтеся схилити його до того, щоб зарплата цілком була «білою».

При укладенні трудового договору вам повинні представити посадову інструкцію. Після ознайомлення з нею необхідно розписатися.

З працівниками, у веденні яких знаходитимуться речі та гроші, (це продавці, касири, комірники тощо) додатково укладається договір про матеріальну відповідальність.Увага, тільки СЬОГОДНІ!