Як вчитися за кордоном

Як вчитися за кордоном
Вчитися ніколи не пізно - це, здається, зараз усвідомлюють всі. Зі зниженням рівня нашої освіти і появою різних програм навчання за кордоном навчання за кордоном набула великої популярності як серед студентів, так і серед молодих фахівців. Найбільше росіян навчаються в Німеччині, Франції, Англії та США.

Тим, хто планує отримувати за кордоном вищу освіту, вигідніше всього закінчувати середню школу в тій країні, в якій планується надходження у вуз. Таким чином, можна буде уникнути проблем з перекладом і засвідченням атестата, не потрібно буде здавати іспити, тобто у внз вчорашній школяр буде зарахований на загальних підставах, разом з іншими випускниками. В іншому випадку необхідно буде здавати вступні іспити. Вони залежать від країни знаходження вузу, самого вузу та обраної спеціальності. У будь-якому випадку майбутній студент зобов'язаний знати мову країни перебування вузу або мати дуже хороший рівень англійської мови, що має бути підтверджено тестами начебто IELTS. У деяких випадках майбутній студент зобов'язаний написати мотивировочное лист до вузу про те, чому він хоче вчитися саме в цьому внз.

У більшості країн вища освіта є платним (Англія, США). Але в деяких плата за освіту відносно невисока: наприклад, навчання у французьких університетах коштує менше 1000 євро на рік, оскільки вони субсидуються державою. Але там же у вищих школах (також підвид вузу) ціни за рік навчання нерідко перевищують аналогічні ціни в англійських вузах.

Про вартість навчання, часу набору студентів, іспитах найкраще дізнаватися на сайтах самих внз та у разі виникнення питань зв'язуватися з адміністрацією вузів по електронній пошті.
Нерідко молоді фахівці, отримавши гарну освіту в Росії, попрацювавши кілька років і визначившись зі сферою інтересів, їдуть вчитися за кордон за різними програмами для молодих фахівців. Дуже багато з них вибирають магістратуру - вона цінується як у Росії, так і за кордоном і дозволяє працювати там після її закінчення. Це особливо актуально для лікарів та юристів, оскільки за кордоном диплом магістра для них є обов'язковим. Як правило, магістратура триває 1,5-2 роки, її вартість розрізняється в залежності від вузу. У деяких країнах (наприклад, у Німеччині) магістратура є безкоштовною. Вузи також нерідко пропонують гранти та програми з фінансування освіти як своїм, так і іноземним студентам. Про таких гранти та програми фінансування можна дізнатися також на сайтах вузів.

Тим, хто хоче потрапити в магістратуру іноземного вузу, також важливо знати мову країни внз, в якому ви збираєтеся вчитися. Або ж можна подавати документи на програму для іноземців, що читається англійською мовою, маючи при собі міжнародний сертифікат, що підтверджує знання англійської. Необхідний пакет документів можна знайти на сайті вузу, проте в будь-якому випадку він буде включати в себе перекладений і завірений нотаріусом диплом про вищу освіту в Росії, вимогою до якого буде відносно високий середній бал - не нижче "добре".

Варто пам'ятати, що сам навчальний процес за кордоном сильно відрізняється від російського. Закордонні внз не вимагають обов'язкового відвідування лекцій, проте враховують активну роботу на семінарах та дуже строго перевіряють екзаменаційні роботи (зазвичай, письмові).Увага, тільки СЬОГОДНІ!