Психологія ділового спілкування

Психологія ділового спілкування
Таке поняття як спілкування, відомо кожній людині, так як це невід'ємна частина життя в суспільстві, це спосіб взаємодії з іншими людьми, можливість обміну інформацією. Але ділове спілкування являє собою окрему частину цієї взаємодії і відіграє велику роль у житті людини.

Спілкування відбувається між людьми повсякденно на інстинктивному рівні, адже не потрібно мати особливих спеціальних знань, щоб спілкуватися з друзями, говорити по телефону, грати з дитиною або провідати батьків. Але якщо говорити про діловому спілкуванні, то стає зрозуміло, що без використання певних важелів і прийомів, воно буде як мінімум не результативно.

Успішні ділові люди, які задаються питанням: в чому ж суть психології ділового спілкування, що вивчають методи впливу на співрозмовника, застосовують у своїй роботі методи, які по засобах правильного спілкування залучають клієнтів, зацікавлюють замовників. Пряме живе спілкування це вірний шлях до успіху, а вміння правильно і позитивно надати інформацію співрозмовника - це важливий фактор, так як похмурий і неговіркий чоловік відразу викличе недовіру і побоювання, навіть якщо він буде професіоналом своєї справи.

Існує безліч порад, правил, методик по діловому спілкуванню. Всі вони засновані на існуванні вербального і невербального поведінки, тобто мова та безсловесні знаки. Якщо навчиться деяким з безлічі прийомів, то можна з легкістю користуватися ними в діловому спілкуванні. Наприклад, поспостерігати за поглядом співрозмовника, якщо він дивиться в бік, швидше за все, він ще не сформував думки про вас, присутні сумніви, якщо ж дивиться прямо в обличчя, то будьте впевнені - вам довіряють.
А при вербальному спілкуванні найбільш важливими правилами:

• уникати слів «я», «мені»-
• стежити за швидкістю мови, дуже швидка - буде позиціонувати вас як несерйозну людину, а повільна - викличе роздратування-
• намагайтеся називати співрозмовника по імені, але саме так, як він представився-
• позиционируйте себе із співрозмовником, ставте себе на його місце-
• запитуйте його думку, уточнюйте, чи правильно ви його зрозуміли-
• будьте в міру ввічливі і тактовні, щоб вашу чемність не прийняли за лестощі.

Психологія спілкування - широке поняття, воно дає можливість вчитися розуміти людей, правильно інтерпретувати невербальні знаки, впливати на співрозмовника, домагатися поставлених цілей.Увага, тільки СЬОГОДНІ!