Твій перший робочий день

Твій перший робочий день
І ось, нарешті вдале співбесіду, вас затвердили на посаді. Це значить, пора приступати до роботи. Але тут постає питання, як влитися в колектив «безболісно» і знайти друзів на новій роботі, які так знадобляться згодом?

Щоб перший робочий день пройшов вдало, потрібно слідувати деяким простим правилам:

На початку дня керівник або хтось інший повинен буде ознайомити нового співробітника з приміщенням, в якому доведеться працювати, і представити колегам. Дуже важливо постаратися відразу запам'ятати імена співробітників. Знайомлячись, потрібно намагатися вітати їх, вживаючи імена: «Здрастуйте, Марина Євгенівна».

Перш ніж приступити до роботи, необхідно дізнатися посади та імена людей відповідальних за окремі частини робочого процесу. Не потрібно бентежитися просити допомоги чи поради у колег, адже кожен з них колись був новачком.

Скрізь, де є колектив, існує поділ за чинами. До одних звертаються по імені, до інших - на ім'я по батькові. Новому працівнику слід відзначити для себе, стиль спілкування колег один з одним. Це допоможе зрозуміти, кого як називати. Не варто звертатися по імені, поки колега цього не запропонує сам.

У тому випадку, якщо ваш друг або хороший знайомий займає високу посаду, на роботі потрібно звертатися до нього шанобливо: «Петро Степанович». Навіть якщо це шкільний друг Петька з сусіднього будинку.


Якщо ж вас призначили на керівну посаду, слід проявити ініціативу. У перший робочий день добре буде пройти по офісу, представившись співробітникам. Іноді може трапитися так, що в ваш кабінет зайде поки незнайомий співробітник, потрібно встати, привітатися. Ввічливе початок відносин з колективом піде на користь будь-якому керівникові.

Практично всім доводиться нелегко перший час в незнайомому колективі. Зблизитися колегами допоможе пошук спільних знайомих, спільний обід, спільні інтереси або звички.

І наостанок. Не варто залишати офіс першим, затримайтеся в офісі на 15-20 хвилин і подивіться, як будуть вести себе колеги, перед відходом. Таким чином, ви зможете скласти власну думку про кожного з них, що допоможе в подальшій роботі.Увага, тільки СЬОГОДНІ!