Як побороти офісних ворогів

Як побороти офісних ворогів
Іноді буває так, що робота влаштовує повністю - і зарплата пристойна, і начальник хороший, але якийсь колега своєю присутністю затьмарює всі ці позитивні сторони. В такий момент і виникають думки про те, як вирішити цю проблему і зробити перебування на роботі в задоволення. Виявляється, для цього необхідно спочатку визначити тип офісного ворога, з яким треба боротися.

Скандаліст.
Цей чоловік обожнює чвари, тому влаштовує скандали з будь-якого приводу. Його головна мета - провокація жертви на відповідну реакцію, тому кращий спосіб боротьби - бути байдужим до випадів і дати йому прокричати. Не варто распаляться у відповідь, адже саме цього провокатор і домагається. Побачивши ж, що з ним не збираються лаятися, скандаліст втрачає інтерес до своєї жертви.
Щоб у подібній ситуації не виглядати людиною, на якого дозволено безкарно кричати, адреса провокатора можна спокійним і участливым тоном відпустити якусь колючість. Звичайно, кричати після цього він буде ще більше, але зате в очах колег, навіть нічого більше не кажучи, можна зберегти гідність і виглядати переможцем.


Пліткар.
Такої людини, як правило, відрізняє не тільки цікавість, але й багата фантазія. Розпізнати його можна, коли він почне випитувати у всіх подробицях деталі яких-небудь подій і при цьому активно співчувати.
Щоб не стати жертвою пліток, на роботі слід уникати оціночних суджень, особливо негативних, на адресу інших колег або начальства і утримуватися від підтримки розмов на подібні теми. В деяких випадках можна відкрито вказати на вигадку, тим самим підірвавши довіру оточуючих до заперечити.Скиглій.
Ця людина відрізняється песимістичним настроєм, і весь час скаржиться на свої проблеми. При цьому, як би між справою, він намагається звалити свою роботу на колег. Стратегія боротьби з ним досить проста - як тільки скиглій з'явиться в полі зору, необхідно почати скаржитися йому на свої проблеми, адже у якоїсь жінки їх не буває.

Базіка.
Незважаючи на гадану сумирність, шкоди він завдає не менше - за балаканиною так легко забути про роботу і не виконати її в строк. Тому краще відразу сказати базіці про свою зайнятість і відсутність часу, пообіцявши перенести спілкування на потім.Увага, тільки СЬОГОДНІ!