Як керувати жіночим колективом

Як керувати жіночим колективом
Якщо вам належить керувати жіночим колективом, необхідно заздалегідь ознайомитися з особливостями психології слабкої статі. Адже саме добре налагоджена ділова взаємозв'язок дозволить вам організувати ефективну роботу всієї організації.
Перше, що потрібно врахувати, це те, що у жінок присутній своєрідне розуміння робочого часу. Іноді вони дозволяють собі спізнюватися, відлучатися з особистих справах чи просто відволікаються на зачіску та нанесення макіяжу. Щоб послабити цей жіночий фактор введіть електронну систему присутності і мотивуйте співробітниць дотримуватися робочу дисципліну.

Не змушуйте жінок працювати у вихідні дні або затримуватися після роботи. Ефективніше буде дозволити взяти роботу додому, встановивши при цьому контроль над зробленими завданнями.

Так як жінкам властиві труднощі зі сприйняттям логічної інформації, постарайтеся трохи прикрасити поставлене завдання. Пояснюйте її індивідуально, намагаючись зацікавити і викликати емоції.

Враховуючи, що жінки зазвичай концентрують свою увагу на другорядних речах і дрібних деталях, чітко промовляйте головні моменти поставленої задачі. Крім того, щоб співробітниці могли виконати трудомістку роботу з безліччю дрібниць, як можна краще, дробіть процес її виконання на окремі етапи.

У спілкуванні не дозволяйте зайвого, тільки так ви зможете стати керівником, заслуговує поваги. Не просіть рад на особисті теми і не будьте відвертий про сімейне життя. Завжди тримайте дистанцію з підлеглими, інакше дружба може призвести до того, що ви не зможете зробити зауваження в потрібний момент.Навчіться вислуховувати, будьте об'єктивної і стриманою. Розмовляйте впевненим, спокійним тоном. Не підвищуйте голос навіть тоді, коли кого-небудь вичитати. Критикуйте не за поведінку в цілому, а за конкретні вчинки.


Щоб створити сприятливий емоційний фон знайдіть у кожній співробітниці гідності і постарайтеся розвинути їх, а також регулярно підтримуйте і хваліть. Для заохочень використовуйте як усні, так і матеріальні форми, це додасть колективу додатковий стимул у роботі.

Для скорочення зайвих розмов на робочому місці забезпечте жіночому колективу достатню завантаженість і обмежте ведення телефонних розмов на особисті теми. Особливо балакучих співробітниць розсаджуйте.

Створіть добрі традиції. Відзначайте свята всім колективом, заохочуйте участь членів сімей співробітниць у корпоративних заходах, щоб їм не доводилося розриватися між роботою і домом.Увага, тільки СЬОГОДНІ!