Як розслабитися на роботі

Як розслабитися на роботі
Перебуваючи на роботі, буває нелегко викроїти час для розслаблення. Тому необхідною вимогою для вправ є те, щоб їх можна було зробити швидко і прямо на робочому місці. Регулярне виконання комплексу вправ двічі на день сприяє зменшенню тривоги і того, що вашому організму буде легше переносити стреси.
Якщо у вас на роботі немає спеціальної кімнати, в якій можна розслабитися, виконуйте спеціальні вправи прямо на робочому місці. Після них ви відчуєте себе значно краще, як після невеликого відпочинку.

Для виконання першої вправи сядьте прямо. Ваша спина повинна стосуватися стільця, ноги стояти на підлозі, а руки лежати на колінах. Постарайтеся сісти якомога зручніше, вам повинно бути комфортно. Закрийте очі і напружте всі м'язи. Зробіть глибокий вдих, затримайте дихання і повільно видихніть. Повторіть глибоке дихання два рази. Напружувати м'язи потрібно, починаючи з ніг. Не відриваючи ноги від підлоги, поступово збільшуйте напругу в м'язах.

Повільно порахуйте до п'яти і різко розслабте ноги. Ви повинні відчути, як розслаблені ваші ноги в порівнянні з відчуттям напруги в м'язах. Перейдіть на м'язи рук. Спочатку опрацюйте м'язи кистей, потім підключіть м'язи плеча, передпліччя. У підсумку повинні бути напружені всі м'язи обох рук і спини. Порахуйте до п'яти і розслабтеся. Простежте за тим, що ви сидите прямо, і виконайте ті ж дії з м'язами живота. Вправа з м'язами обличчя і шиї виконайте в останню чергу. Повільно зробіть кілька глибоких вдихів і видихів, затримуючи дихання перед видихом. Виконуйте цю вправу, коли відчуваєте напругу. Якщо вам не комфортно виконувати вправи із закритими очима, залиште їх відкритими. Щоб після напруги м'язів вам було легше розслабитися, ви можете уявити себе в тихому затишному місці.

Вашим очам теж потрібна розрядка. Зробіть гімнастику для очей. Подивіться на який-небудь предмет перед вами, переведіть погляд на дальній кут кімнати, а потім на свій ніс. Повторіть кілька разів. Таку зарядку тим, хто працює за комп'ютером, обов'язково потрібно виконувати кожні дві години. Крім профілактики погіршення зору, воно дозволяє розслабити очні м'язи.

Розслабитися можна, трохи походивши по приміщенню. Зробіть перерву, підійдіть до вікна, помилуйтеся пейзажем. Зробіть кілька кругових рухів головою. Сядьте на стілець і зберіть руки в замок. Нехай спочатку зверху буде права рука, а потім ліва. Ви відчуєте полегшення в м'язах спини.Принесіть на роботі ефірні масла. Їх запах допоможе вам розслабитися.


Постарайтеся усамітнитися в якому-небудь тихому місці і помасажуйте скроні і вушні раковини, щоб зняти напругу, потім перейдіть на кисті рук.

Поставте на робочий стіл заставку з приємним оку пейзажем. Час від часу, коли відчуваєте втому, дивіться на неї і глибоко дихайте.

Постійна напруга на роботі може привести до стресу, тому вчіться розслаблятися, використовуйте вільний час для того, щоб зменшити втому.Увага, тільки СЬОГОДНІ!