Як знайти спільну мову з колегами

Як знайти спільну мову з колегами
Перший день на новому робочому місці - колосальний стрес для будь-якого, навіть дуже впевненого в собі людини. Часто відбувається так, що, не зумівши налагодити відносини в новому колективі, людина звільняється. Тому важливо не тільки зарекомендувати себе перед начальством, але і знайти грамотний підхід до іншим співробітникам, з якими в майбутньому вам доведеться працювати пліч-о-пліч.
Ви повинні справити хороше враження на товаришів по службі. Сконцентруйтеся на цій думці і постарайтеся зберігати спокій, наскільки це можливо. Будьте дисципліновані і пунктуальні. До закінчення випробувального терміну не дозволяйте собі спізнюватися на роботу. Не проявляйте надмірну ініціативу, інакше вас можуть порахувати вискочкою. Коли налагодите стосунки в колективі, то у вас з'явиться можливість показати свої здібності повною мірою.

У компанії із суворим дрес-кодом коротка спідниця, глибоке декольте і яскравий макіяж будуть недоречні. Чітко дотримуйтесь правила прописані у відношенні зовнішнього вигляду співробітників, щоб не опинитися білою вороною.

Протягом перших тижнів на новому місці уважно спостерігайте за колегами. Зверніть увагу на взаємини між ними, на прийняту всередині колективу модель спілкування, виявити негласних лідерів. Якщо колектив поділяється на угруповання, то варто зберігати нейтралітет, не приєднуючись ні до однієї з них. Можливо, в майбутньому ви пошкодуєте про це. Деякі дівчата намагаються привернути увагу колег чоловіків, але це неправильно, оскільки таким чином можна придбати недоброзичливців в особі працівниць жіночої статі.

З усіма своїми колегами спілкуйтеся однаково рівно і ввічливо. Не роїться про своє особисте життя, не критикуйте начальство. Тримайте емоції під контролем, не реагуйте на різкі зауваження на свою адресу і не вступайте в конфлікти. Це може виявитися перевіркою на стресостійкість.
Не перестарайтеся в бажанні догодити, але якщо вас просять про послугу, будьте готові прийти на допомогу. Не варто брати на себе навантаження, з якої ви не зможете впоратися. Беріть кілька нескладних завдань, але виконуйте їх якісно і в короткий термін.

Не соромтеся задавати питання, якщо вам щось незрозуміло, але задавайте їх справі. Якщо допустили якусь помилку, то ні в якому разі не варто панікувати, тим більше відмовчуватися. Від новачка не чекають надприродного, а помилитися може кожен.

Якщо вас не покликали з собою в обідню перерву, не варто ображатися або нав'язуватися. Не намагайтеся за короткий проміжок часу стати «своїм». Пам'ятайте, що якщо ваші нові колеги ставляться до вас з обережністю, то це абсолютно нормальна реакція. Ви прийшли на чиєсь місце, і їм також потрібен час, щоб звикнути до вас і впустити у свій колектив.Увага, тільки СЬОГОДНІ!