Як представити себе колегам

Як представити себе колегам
Зміна робочого місця і знайомство з новими колегами найчастіше змушують трохи нервувати і переживати. Вас, природно, буде хвилювати думка про те, в який колектив ви потрапили і яке вам буде в ньому працювати. Щоб знайомство з колективом відбулося якомога швидше, а все травлення залишилися позаду, форсує події і уявіть себе колегам самостійно.
Звичайно, коли ви прийдете на роботу, колективу вас представить керівник або співробітник відділу кадрів, які вже знайомі з вами за співбесідою та читали вашу анкету. Як правило, ніяких даних про вас, крім основних віх вашої біографії, вони не повідомлять. Тому вам потрібно самому проявити ініціативу і розповісти про себе колегам, не чекаючи їхніх питань.

Представляючись, повідомте їм про те, як до вас звертатися. Розкажіть коли і де ви народилися, який навчальний заклад закінчили. Трохи опишіть свій трудовий досвід і основні ваші досягнення. Не соромлячись, можете згадати про наявні наукових роботах, публікаціях, винаходах. Але простежте, щоб це не прозвучало як хвастощі або як виклик.

Як правило, колег завжди цікавить сімейний статус, наявність дітей. Розкажіть коротенько і про це. Але контролюйте себе, щоб розповідь про дітей і щасливий шлюб не затягнулася. Тут досить сказати, скільки років ви вже одружені або заміжня, і якого віку у вас діти.


Постарайтеся вести свою розповідь в жартівливій, котра володіє до себе формі. З гумором розбавте ті позитивні відомості про себе, які ви тільки що перерахували, згадкою своїх недоліків, нехай навіть і уявних. Дайте зрозуміти колегам, що гумор і самоіронія вам зовсім не чужі, і ви не самозакоханий хвалько.Розкажіть про тих своїх звичках, з якими їм доведеться зіткнутися, працюючи з вами пліч-о-пліч: про те, що ви ніяк не можете кинути курити, наприклад, або що віддаєте перевагу зелений чай чорному або кави. Можете згадати свої захоплення і попросіть колег вчасно зупиняти вас, коли ви будете їм набридати розповідями про них.

Вибачитеся заздалегідь, якщо ви не запам'ятали, як кого звуть, і попросіть їх надати вам необхідну допомогу в якнайшвидшої адаптації на новому підприємстві та новому колективі. Така ваша мова зніме багато питань і розташує до вас ваших нових колег. А торт, принесений до найближчого чаюванню або з першої зарплати, остаточно зміцнить ваше становище.Увага, тільки СЬОГОДНІ!