Як вибудувати відносини в новому колективі

Як вибудувати відносини в новому колективі
Думка про працівника складається вже на перших етапах роботи. Тому постарайтеся бути доброзичливим і позитивно налаштованим людиною. На новому місці важливо все - вміння одягатися, спілкуватися, дотримуватися гласні і негласні правила колективу і безліч інших нюансів.
Приділіть увагу своєму одязі, намагайтеся одягатися не помітно і не зухвало, дотримуйтеся дрес-коду.

Придивіться до колег по роботі, поцікавтеся їх захопленнями та хобі, але не будьте занадто настирливі. Запам'ятайте імена та прізвища співробітників або запишіть їх в блокнот, щоб потім не відчувати незручності при зверненні. Тим більше, що кожній людині приємно чути своє ім'я.

Не вступайте в суперечку з лідерами в колективі: час, щоб довести свою правоту, у вас ще попереду. Оцініть ділові та людські якості колег, особливості їх характеру. Не жартуйте над занадто образливими людьми. Не діліться секретами з базіками і уникайте пліток. При цьому постарайтеся не замикатися в собі, щоб не уславитися диваком-відлюдником, але і не намагайтеся виглядати «сорочкою-хлопцем», інакше вас будуть сприймати як несерйозної людини.


У кожному колективі є свої негласні правила поведінки, які вам доведеться засвоїти й дотримуватись. Якщо у вас виникли проблеми, не соромтеся звертатися за допомогою. Але і брати на себе чужий тягар не варто, особливо якщо ви бачите, що воно вам не по плечу або у вас занадто багато роботи. Вмійте тактовно відмовити, не сварячись при цьому і не грубияня.У конфліктній ситуації не поспішайте приймати чиюсь сторону, розберіться спочатку в причинах конфлікту. У відносинах з начальством дотримуйтеся субординації і не намагайтеся з ним кокетувати. Службові романи часто закінчуються звільненням з роботи або ж почуттям ніяковості і плітки в колективі. Краще повчіться у свого начальника професіоналізму та ділової хватки. У майбутньому, вони вам ще не раз знадобляться.

Не приносьте свої сімейні проблеми в офіс, особливо якщо ви хочете працювати в ньому ще довгий час. Не обговорюйте життєві негаразди в колективі. Ви знаходитесь на роботі, а не на прийомі у психолога. Та й потім, начальство не любить розмов, що не стосуються справи. Проявляйте ініціативу, демонструйте свої ділові та професійні якості і не забувайте про такті. Дотримання цих нескладних правил дозволить вам успішно влитися в колектив і відчути себе в ньому, як «риба у воді».Увага, тільки СЬОГОДНІ!