Кавунова монодієта: переваги, недоліки, протипоказання

Кавунова монодієта: переваги, недоліки, протипоказання
Серед великої кількості різноманітних дієт є й кавунова. Схуднення за допомогою такої системи харчування здається приємним і ефективним, а до всього іншого ще це і смачно. Але не варто забувати про мінуси, які непомітні на перший погляд, але дадуть про себе знати через час.
Кавунова монодієта полягає в наступному: протягом декількох днів (від 5-ти до 10-ти) потрібно протягом дня є м'якоть кавуна. Її кількість залежить від ваги худне - на кожні 20 кілограм власної ваги потрібно брати 1,5 кілограма кавунової м'якоті і розділити її на п'ять прийомів їжі, які здійснюються протягом дня.

Якщо говорити про позитивні моменти, то вони очевидні. Кавун є сечогінним засобом і при тривалому вживанні він сприяє очищенню організму від зайвої рідини, разом з якою втрачається і запас жиру. Приблизно за 5 днів дієти для людини реально втратити у вазі 5-7 кілограм. Крім цього в кавуні знаходиться багато корисних мікроелементів, вітамінів і антиоксидантів, які запобігають розвитку таких захворювань як остеопороз і атеросклероз, розріджують кров і зміцнюють імунітет. Завдяки клітковині, яка міститься в кавунової м'якоті, налагоджується робота травного тракту. А магній сприяє зміцненню м'язів і правильній роботі нирок і печінки.

Що ж до недоліків такої дієти, то вони полягають в наступному:


- збільшується навантаження на серце за рахунок великого вмісту в кавуні рідини-
- може негативно позначитися на ввідно-сольовому балансі організму і порушити його-
- негативно позначається на загальному самопочутті і знижує працездатність за рахунок того, що організм практично голодает-
- є ризик, що людина не стримається і після схуднення почне активно вживати їжу і швидко набере втрачений вагу, а значить зведе нанівець всю дієту.Незважаючи на багато позитивні сторони кавунової монодієти, вона все ж є не настільки універсальною як може здаватися. І все тому, що для її застосування існує багато протипоказань. Наприклад, серйозні захворювання нирок і серця на увазі того, що рідина буде чинити на них сильний тиск, що може привести до порушень їх функцій. Також не підійде така дієта для цукрових діабетиків і тим, у кого проблеми з підшлунковою залозою.

У будь-якому випадку, за наявності хронічних захворювань краще попередньо звернутися за порадою до лікаря.Увага, тільки СЬОГОДНІ!