Дієта без "повернення"

Дієта без'возврата'
Буває, що людина сама не вірить в те, що він на дієті: начебто обмежує себе, і навіть деколи схуднути виходить, але обсяги все одно повертаються. Взагалі «відкат» відбувається при будь-якій дієті, але нормою, звичайно, є повернення не всього скинутої ваги, а 10-20% від нього. Якщо ж повернулося більше, це означає, що щось ви робите не так. Але що саме?

Є думка, що найбільш дієвий спосіб схуднути - різко скинути вагу, а потім злегка підтримувати досягнутий ефект. Проте лікарі стверджують, що «швидка дієта» налаштовує тіло на енергозберігаючий режим. Сповільнюється обмін речовин. Організм починає відкладати жир про запас, адже він не розуміє, скільки триватиме голодовка. І якщо при такій дієті раптом розслабитися і дозволити собі навіть найменше надмірність, наприклад, одну-єдину шоколадку, воно відразу відкладеться на стегнах або талії, і прибрати звідти зайве буде надзвичайно складно. А при поверненні до звичного раціону і режиму харчування скинуту вагу прийде назад дуже швидко. Можливо, кілограмів додасться навіть більше, ніж пішло.

Одна з найпоширеніших рекомендацій - не їсти після шостої години вечора. Тільки медики радять не зациклюватися на цифрах: головне, щоб пройшло достатній час до сну, тобто об'їдатися на ніч не слід. При цьому варто мати на увазі, що організм сприймає 12-14-годинну перерву між прийомами їжі як голодування. У підсумку сильно падає рівень глюкози в крові, що призводить до «звірячого» апетиту.


Додаткові проблеми такий варіант харчування створює «совам»: якщо необхідний їм прийом їжі пропущений, в організмі починається гормональний бунт, який негативно впливає на зовнішній вигляд і здоров'я. Увечері (навіть після шести!) Допускається їсти нежирні, добре засвоювані шлунком, низькокалорійні продукти. Це можуть бути легкі молочні продукти, морепродукти, овочі і фрукти.Те, що при заняттях спортом можна їсти все, що хочеться і в будь-яких кількостях, - міф. Не факт, що ви витратите всі калорії, які наїдаються за день. До того ж фізичні навантаження підсилюють апетит, і, відповідно, все повертається на круги своя.

Однак саме вправи сприяють виробленню ендорфінів - гормонів радості, відсутність яких спонукає багатьох знаходити джерело насолоди в калорійної їжі. Так що краще займатися спортом, але при цьому все ж обмежувати споживання вуглеводів. Тобто відмовлятися від простих вуглеводів (солодкого і мучного), але не забувати про користь складних, які, на відміну від простих, повільно «згорають» в організмі, залишаючи відчуття ситості (це зернові, бобові, горіхи і деякі овочі).Увага, тільки СЬОГОДНІ!