Дієтичні помилки

Сьогодні дуже і дуже багато людей дотримується яких-небудь дієт. Про дієти говоритися скрізь: по телебаченню, радіо, в газетах, журналах, нарешті, в інтернеті. Але все, про що йдеться, правда? Які бувають найпоширеніші міфи і помилки про дієти?

Напевно, найголовніше помилка полягає в тому, що чим суворіше і жорсткіше дієта, тим вона ефективніше. Люди, що сидять на таких дієтах, спочатку дійсно втрачають кілограми швидко. Але якщо довго дотримуватися таких дієт, то організм буде перебувати в стані стресу і почне відкладати про запас жир, навіть якщо ви з'їсте низькокалорійний продукт. Крім того, дотримуватися таких дієт важко як психологічно, так і фізично. Є небезпека зірватися в будь-який момент, що зведе нанівець всі ваші старання. Тому краще вибирати менш жорсткі дієти. Нехай вага при них буде знижуватися повільніше, але зате результат буде більш довгостроковими.

Ще один міф пов'язаний з тим, що треба відмовитися від жирів зовсім. Але це неправильно. Жир потрібний організму, щоб вироблялися різні речовини, необхідні для його нормального функціонування, наприклад, інсулін, статеві гормони. Інша справа, що варто вибирати продукти, що містять мало жирів.

Багато хто впевнені, що якщо не їсти після 6, то можна досягти вражаючих результатів. Так, результатів домогтися можна, але такий спосіб харчування підходить далеко не всім. Це правило засноване на біологічні ритми людини, ввечері всі процеси в організмі протікають повільніше, відповідно, і травлення йде не так швидко, як вдень або вранці. Тому в деяких дієтах є така вимога. Але воно підходить, якщо ви лягаєте спати в 9 - 10 годин вечора. Але якщо, ви лягаєте спати пізніше, то це правило не для вас. Краще дотримуватися того принципу, що останній прийом їжі повинен бути за 3-4 години до сну. І їжа повинна бути легкою: сирок, кефір, овочевий салат і т.д.
Помилка, пов'язана з тим, що потрібно виключити з раціону вуглеводи, також досить поширене серед тих, що худнуть людей. Це не зовсім так. Є швидкі і повільні вуглеводи. Швидкі вуглеводи містяться в тортах, цукерках, чіпсах, картоплі фрі і т.д. При вживанні такої їжі в крові різко підвищується рівень цукру, а ось енергії додається мало. Тому такі продукти слід вживати якомога рідше. А ось в злаках, бобових, овочах і фруктах містяться повільні вуглеводи. На відміну від швидких, вони поступово підвищують рівень глюкози в крові і дарують вам заряд енергії та бадьорості на цілий день. Тому багато дієтологів рекомендують на сніданок вживати страви з цих продуктів.

Дуже часто можна зустріти думку, що якщо їсти якомога рідше, то можна схуднути. Але краще їсти часто, але маленьким порціями. При рідких прийомів їжі, ви будете з'їдати набагато більше їжі, ніж думаєте. Тому краще дотримуватися дрібного харчування.

От кілька міфів про дієти. Насправді їх існує більше. Але щоб не піддатися помилкам, краще підбирати дієту з досвідченим дієтологом, який підкаже вам дієту, ефективну конкретно для вас.Увага, тільки СЬОГОДНІ!