Схуднути і залишитися здоровою

Схуднути і залишитися здоровою
У наш час дієта, безперечно, є найпопулярнішим способом знайти стрункість. Практично кожна жінка, бажаючи схуднути, хоча б раз у житті дотримувалася дієти, однак, не всім вдалося досягти бажаного результату без втрат для здоров'я.

Дієти, як правило, засновані на виключенні з харчування жирів і вуглеводів або ж на строгому обмеженні калорійності їжі. При цьому часто не береться до уваги той факт, що такі різкі зміни в раціоні харчування можуть надати найбільш негативний вплив на здоров'я. Білки, жири і вуглеводи необхідні для нормального функціонування організму, і їх нерозумно обмежене споживання може викликати занепад сил, пригнічений настрій, зниження імунітету або навіть привести до серйозних захворювань.

Методики схуднення, що виключають з раціону харчування жири і вуглеводи, можуть порушити обмін речовин, викликавши його істотне уповільнення. Наслідком цього порушення є хронічні запори і гастрити. Голодування і зовсім може привести до виразки шлунка або до такого страшного, парою смертельного захворювання, як анорексія.

Вуглеводи надзвичайно важливі для роботи мозку і нервової системи. Обмежуючи себе в цих речовинах, варто виключити з раціону солодощі та булки з білого борошна, в яких переважають прості вуглеводи. Проте ні в якому разі не можна відмовлятися від круп, макаронів і житнього хліба, що містять складні вуглеводи, відсутність яких у раціоні харчування може привести до зниження уваги, погіршення пам'яті і інших порушень в роботі мозку.

Відмова від жирів негативно позначається на стані кісток і зубів. Це пояснюється тим, що для засвоєння кальцію потрібно вітамін D, який потрапляє в організм з їжею. Харчування знежиреним молоком і сиром не допоможе зміцнити кістки, так як весь кальцій, що міститься в цих продуктах, буде виводитися з організму. Тому, бажаючи схуднути, не будуйте свій раціон харчування на знежирених молочних продуктах.Нирки можна «посадити» на лікарських препаратах, що пригнічують апетит, і на такому жорсткому методі обмеження в їжі і пиття, як «сухе голодування». Безбілкові дієти також порушують роботу нирок і можуть привести до набряків, оскільки брак білка викликає порушення обміну речовин, який, в свою чергу, перешкоджає нормальному відтоку рідин з тканин.


Корисні й сприяють схудненню й не так дієти, скільки правильні звички і збалансований раціон харчування. Наприклад, корисно обмежувати споживання спецій і приправ, які не тільки містять різноманітні шкідливі речовини, але ще й змушують нас з'їдати більше, збуджуючи апетит. Снідати слід щільно, заряджаючись енергією на робочий день, але не бутербродами, а кашею з медом, родзинками або курагою замість цукру.

Намагайтеся обмежити споживання смаженої їжі, замінивши її вареними або приготованими на пару стравами. Салати бажано не заправляти майонезом, якщо зовсім не можете обійтися без заправки, використовуйте нежирну сметану. Деякі фрукти, незважаючи на користь для здоров'я, не сприяють набуттю стрункості, наприклад, яблука збільшують апетит.

Виконуйте фізичні вправи - це допоможе вам не тільки підтягти м'язи, але й активізує обмін речовин. Не обов'язково записуватися на спеціальні заняття у фітнес-клубі або щодня виснажувати себе багатогодинними тренуваннями. Навіть двадцатиминутная ранкова гімнастика, відмова від використання ліфта і піші прогулянки вечорами можуть дати прекрасні результати.Увага, тільки СЬОГОДНІ!